Dom z papieru sezon 4: Barka w serialu! Bohaterowie śpiewają ulubioną pieśń Jana Pawła II

2020-04-04 22:34
Dom z papieru
Autor: Materiały Prasowe

Tego widzowie Domu z papieru z pewnością się nie spodziewali! W czwartym sezonie serialu fani produkcji mogli usłyszeć Barkę, pieśń religijną, która z pewnością znana jest każdemu Polakowi. Bardzo mocno wyczekiwany, czwarty sezon Domu z papieru trafił na Netflix dopiero w piątek 3 kwietnia, a fragment z Barką został przez widzów wyłapany błyskawicznie.

Dom z papieru sezon 4: Barka w serialu! Bohaterowie śpiewają ulubioną pieśń Jana Pawła II. Po tym serialu widzowie z pewnością mogli spodziewać się wielu rzeczy, ale z pewnością nie tego! Wcześniej w Domu z papieru można było usłyszeć utwór Bella Ciao, który, jak się okazuje, pochodzi z czasów II wojny światowej. Ostrzegamy - w dalszej części tekstu znajdują się niewielkie spoilery z fabuły 4 sezonu!

Dom z papieru sezon 4: Barka w serialu! Bohaterowie śpiewają ulubioną pieśń Jana Pawła II

Do tej niespotykanej sceny dojdzie w momencie, gdy Nairobi zostanie złapana przez jednego z policjantów. To właśnie on każe jej i pozostałym członkom ekipy Profesora śpiewać - być może nieświadomie - ulubiony utwór papieża Jana Pawła II. Mimo że Barka bardzo mocno zakorzeniona jest w naszej kulturze, okazuje się, że sceny z tą pieśnią nie możemy zaliczyć do polskiego akcentu w serialu!

Okazuje się bowiem, że oryginalnie jest to utwór hiszpański. Jego tytuł to Pescador de hombres, co dosłownie można przetłumaczyć jako 'rybak ludzi'. Pieśń ta została napisana przez hiszpańskiego księdza Cesáreo Gabaraina w 1974 roku i przetłumaczona na język polski przez księdza Stanisława Szmidta. Scenę z Domu z papieru możecie zobaczyć poniżej:

Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE