Dom pod Dwoma Orłami - o czym jest nowy serial TVP?

2019-10-08 20:23 kw
Dom pod Dwoma Orłami
Autor: screen Facebook/Dom pod Dwoma Orłami

Korona królów to polski serial historyczny, który zadebiutował na antenie TVP1 1 stycznia 2018 roku. Od tej pory produkcja przyciąga przed ekrany telewizorów miliony widzów, którzy z niecierpliwością czekają na nowe odsłony produkcji. Telewizja Polska widząc duży potencjał w serialach historycznych, postanowiła kuć żelazo, póki gorące. Ruszyły właśnie zdjęcia do Domu pod Dwoma Orłami. O czym jest nowy serial TVP?

Dom pod Dwoma Orłami – o czym jest nowy serial TVP? Telewizja Polska od kilku lat specjalizuje się w produkcjach historycznych. Widzowie mają okazją oglądać takie seriale jak Korona królów, Stulecie Winnych czy też Wojenne dziewczyny. Okazuje się, że już wkrótce na antenie stacji zadebiutuje nowa produkcja historyczna, która ma szansę stać się hitem. O czym opowie Dom pod Dwoma Orłami? 

Dom pod Dwoma Orłami - o czym jest?

Dom pod Dwoma Orłami to serial, który opowie historię Polaków, Ukraińców i Niemców. Ich losy krzyżują się w starej, poniemieckiej willi we Wrocławiu, w 1997 roku, na dzień przed słynną powodzią. Marianna wraca właśnie z narzeczonym ze stypendium w USA. W nocy nadchodzi żywioł, który zalewa dom do wysokości pierwszego piętra. Kiedy woda opada, odsłania głęboko skrywane tajemnice. Wówczas akcja przenosi się do roku 1918, do ziemskiego majątku niemieckiej rodziny Weberów oraz na Kresy dawnej Rzeczpospolitej.

Reżyserem nowego serialu TVP jest Waldemar Krzystek. Zdjęcia do produkcji są realizowane we Wrocławiu. Nie wiadomo jeszcze, kogo zobaczymy w obsadzie.

NAJNOWSZE