Dom Gucci - potomkowie Gucciego krytykują film. Co nie spodobało się rodzinie?

2021-12-01 11:38 Leon Pietrzak
Dom Gucci
Autor: MGM/Ferrari Press/East News

Film "Dom Gucci" dopiero pojawił się na wielkich ekranach i już zdążył nieźle namieszać. Podczas premierowego weekendu spotkał się nie tylko z rekordową frekwencją w polskich kinach, ale również krytyką ze strony spadkobierców Aldo Gucciego i Toma Forda. O co chodzi?

Dom Gucci - potomkowie Gucciego krytykują film. Co nie spodobało się rodzinie? Ostatnio w kinach pojawiła się nowa produkcja Ridleya Scotta "Dom Gucci". To jedna z najgłośniejszych premier w 2021 roku. Ludzie masowo wybrali się do kina, aby zobaczyć na własne oczy historię Patrizii Reggiani i Maurizio Gucciego. Po seansie film spotkał się z dobrymi recenzjami widzów i z mieszanymi opiniami krytyków, a spadkobiercom Gucciego nie spodobał się w ogóle. Wydali oświadczenie, w którym podkreślają, że film stanowi obrazę dla ich dziedzictwa.

Potomkowie Gucciego krytykują film

Potomkowie Aldo Gucciego, który był prezesem domu mody w latach 1953-1986, zdecydowanie nie zgadzają się z przedstawioną historią w filmie. Zarzucają produkcji, że nawet nie próbowali skonsultować scenariusza ze spadkobiercami. Rodzina nie zgadza się również z przedstawieniem postaci Patrizii Reggiani, w której rolę wciela się Lady Gaga. Według nich, film ma profanować pamięć o ich przodkach i przeinaczać fakty.

"Jesteśmy zaniepokojeni filmem "Dom Gucci". Twórcy obiecali opowiedzieć prawdziwą historię naszej rodziny, ale ich narracja jest daleka od prawdy. Producenci postanowili nie zawracać sobie głowy konsultacjami ze spadkobiercami Aldo Gucciego, by bezrefleksyjnie pokazać członków rodziny Gucci jako bandytów, ignorantów i ludzi pozbawionych wrażliwości. Przypisali swoim bohaterom czyny i postawy, które w rzeczywistości nie miały miejsca. Film jest obrazą dziedzictwa, na którym zbudowana jest marka Gucci" - czytamy w oświadczeniu agencji prasowej ANSA

Sonda
Co sądzisz o filmie "Dom Gucci"?

Swoje niezadowolenie wyraził również Tom Ford, który stwierdził, że film przypomina bardziej program rozgrywkowy. Według projektanta fabule brakuje autentyczności, a aktorzy nie sprawdziwili się dobrze w swoich rolach.

Dom Gucci - o czym jest film?

W filmie Ridleya Scotta możemy zobaczyć gwiazdorską obsadę. Pojawili się, m.in. Lady Gada, Al Pacino, Jared Leto i Adam Driver. Produkcja jest kryminalnym filmem biograficznym i opisuje historię znanego włoskiego biznesmana - Maurizio Gucciego. Fabuła przedstawia okoliczności morderstwa, w które zamieszana jest jego była żona Patrizie Reggiani. Film pojawił się w polskich kinach 26 listopada 2021 r.

Squid Game w REALU | ESKA XD - Fit vlog #35
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE