Disney Plus: nowości na marzec. Wśród premier “X-Men ‘97” i “Taylor Swift: The Eras Tour”

i

Autor: Disney+ Disney Plus: nowości na marzec. Wśród premier “X-Men ‘97” i “Taylor Swift: The Eras Tour”

Co warto obejrzeć?

Disney+ z nowościami na marzec. Wśród premier “X-Men ‘97” i “Taylor Swift: The Eras Tour”

2024-02-27 15:42

Co oglądać w marcu w Disney+? Na platformie pojawi się kilka ciekawych nowości, zarówno filmowych jak i serialowych. Zatem – jak prezentuje się rozpiska na ten miesiąc?

Disney Plus – filmy i seriale na marzec 2024. Nadchodzące tygodnie to przede wszystkim nowe odcinki Szōguna, debiut wyczekiwanej animacji Marvela X-Men ‘97, która dla fanów oryginalnego serialu będzie doskonałą (a taką przynajmniej mamy nadzieję) i nostalgiczną podróżą w przeszłość, oraz streamingowa premiera głośnego The Eras Tour, czyli filmu o trasie koncertowej Taylor Swift, który swojego czasu narobił w kinach sporo zamieszania.

SPRAWDŹ TEŻ: Rzućcie dziś wszystko i odpalcie “Szōguna”. Gwarantuję, że nie będziecie żałować (RECENZJA)

Poza tym znajdzie się też coś dla miłośników kryminału, produkcji dokumentalnych i… Taiki Waititiego (choć jego najnowszy film, o którym właśnie mowa, zebrał dość chłodne recenzje). Tak czy inaczej – poniżej zamieszczamy listę najciekawszych filmowo-serialowych premier od Disney+ na marzec br. Enjoy!

PIERWSZY GOL – 28 lutego (wiemy, że nie marzec, ale warte odnotowania)

Taika Waititi wyreżyserował tę opartą na faktach komedię według scenariusza swojego i Iana Morrisa. Pierwszy gol śledzi losy piłkarskiej reprezentacji Samoa Amerykańskiego, znanej ze sromotnej porażki 0:31 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2001 r. W obliczu kolejnych eliminacji do Mundialu drużyna zatrudnia trenera po przejściach, licząc na to, że Thomas Rongen (Michael Fassbender) z najgorszej drużyny świata uczyni zwycięzców. W obsadzie tego zabawnego i pokrzepiającego filmu zaleźli się również Will Arnett i Elisabeth Moss.

ŚMIERĆ I INNE SZCZEGÓŁY – 5 marca (wszystkie odcinki)

Główną bohaterką rozgrywającego się w przepychu globalnej elity serialu Śmierć i inne szczegóły jest błyskotliwa i niestrudzona Imogene Scott (Violett Beane), która znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie (prawdą jest, że trochę z własnej winy) i staje się główną podejrzaną w sprawie zagadkowego morderstwa. Miejsce? Wystawnie urządzony śródziemnomorski liniowiec. Podejrzani? Każdy z rozpieszczonych pasażerów i każdy z zapracowanych członków załogi. Problem? Aby dowieść swojej niewinności, Imogene musi współpracować z człowiekiem, którym gardzi — światowej sławy detektywem, Rufusem Cotesworthem (Mandy Patinkin).

KRÓLOWE ŚWIATA ZWIERZĄT – 5 marca (wszystkie odcinki)

Najdziksze miejsca na planecie zawsze były domem dla potężnych przywódców, ale jest to historia nowego bohatera - zaciekłego, inteligentnego, odpornego i... kobiecego. Seria Królowe świata zwierząt przedstawia matriarchaty i przywódczynie z całego świata, by opowiedzieć historię o poświęceniu i wytrwałości, ale także o przyjaźni i miłości. Te Królowe świata zwierząt nie zawsze są uprzejme lub łagodne i nie pozwalają, by cokolwiek stanęło między nimi i bezpieczeństwem ich rodzin. Seria, której narratorką jest wielokrotnie nagradzana aktorka Angela Bassett, po raz pierwszy ukazuje świat przyrody oczami kobiet. Kierowany przez kobiety zespół produkcyjny z całego świata poświęcił cztery lata, by stworzyć siedmioodcinkowy serial, wykorzystujący najnowocześniejszą technologię. Wszystko po to, aby ujawnić zaskakujące spostrzeżenia na temat tego, jak samice w świecie przyrody dochodzą do władzy, często polegając na współpracy i mądrości, a nie brutalnej sile. Ostatni odcinek serii celebruje kobiety, które udały się na krańce Ziemi i poświęciły swoje życie dokumentowaniu i ochronie królowych zwierząt. Nie na darmo mówimy Matka Natura - niech żyją królowe świata zwierząt.

EXTRAORDINARY, sezon 2 – 6 marca (wszystkie odcinki)

Po zaskakujących wydarzeniach w punkcie kulminacyjnym pierwszego sezonu ekipa przyjaciół jest gotowa, by stawić czoła dorosłości. Jen w końcu zapisuje się do kliniki i jest zdeterminowana, by poważnie potraktować swoją podróż w poszukiwaniu mocy. Rozpoczyna też oficjalny związek ze Spermanem. I choć oboje dają z siebie wszystko, nie są w stanie uniknąć pewnych kłopotów. Po długich i ciężkich poszukiwaniach swojego dawnego życia przeszłość Spermana w końcu daje o sobie znać. Jen i Spermuś również z trudem odnajdują przestrzeń dla swojego związku po rozstaniu Carrie i Kasha. Carrie i Kash nadal mieszkają razem i próbują się wykazać większą dojrzałością i zachowywać z godnością, ale uczą się na własnej skórze, że całkowite zerwanie relacji może być jedynie mitem.

TAYLOR SWIFT | THE ERAS TOUR (TAYLOR’S VERSION) – 15 marca

Film koncertowy z bijącej światowe rekordy trasy koncertowej Taylor Swift dostępny po raz pierwszy w całości, w tym utwór cardigan i cztery dodatkowe utwory akustyczne. Pokazywany w kinach film 14-krotnej laureatki nagrody GRAMMY, Taylor Swift | The Eras Tour w reżyserii Sama Wrencha, zarobił ponad 260 milionów dolarów na całym świecie, co czyni go najlepiej sprzedającym się filmem koncertowym wszech czasów.

FOTOGRAF – 19 marca (wszystkie odcinki)

Fotograf zabiera nas w podróż wraz z jednymi z najbardziej wyjątkowych autorów wizualnych historii na świecie. Każdy z godzinnych odcinków przedstawia życie niezwykłych fotografów, zaczynając od dzieciństwa i początków w zawodzie aż do czasów współczesnych i aktualnie stojących przed nimi wyzwań. Przeplatająca się historia, archiwalne nagrania, wywiady i nagrania z ich obecnych projektów pozwalają widzom lepiej zrozumieć proces twórczy, powody, dla których znaleźli się za obiektywem aparatu, oraz historie powstawania ich słynnych fotografii.

X-MEN ’97 – 20 marca (dwa odcinki, kolejne co tydzień)

Nawiązujący klimatem do lat 90. serial X-Men ‘97 ukazuje losy grupy mutantów, korzystających ze swoich niezwykłych umiejętności, by bronić świata, który ich nienawidzi. Bohaterowie muszą wspólnie zmierzyć się z nowymi zagrożeniami, jakie niesie niepewna przyszłość.

MADU – 29 marca (film)

Od ćwiczeń boso na ulicach Lagos, po występy na scenie w Anglii. Madu podąża za 12-letnim Anthonym Madu, który opuszcza swój dom w Nigerii, aby studiować w jednej z najbardziej prestiżowych szkół baletowych na świecie, Elmhurst Ballet School. Anthony, który ledwo wyjechał ze swojej dzielnicy w Lagos, zostaje wrzucony do obcego nowego świata, w którym jego najśmielsze marzenie jest nagle w zasięgu ręki. Jego podróż to opowieść o odwadze, rozwoju, niezwykłych przeszkodach, nieoczekiwanych komplikacjach, które zagrażają jego marzeniom, a ostatecznie o poszukiwaniu przynależności. To bogata historia tocząca się na różnych kontynentach. Madu to wciągający i pełen emocji film, który poruszy każdego z nas.

BUNTOWNICZKA NELL – 29 marca (wszystkie odcinki)

Anglia, rok 1705: Nell Jackson wraca z wojny do swojej rodziny w Tottenham. Wspierana przez odważnego skrzata Billy’ego Blinda, który daje jej supermoce bojowe, Nell staje do walki z zastraszającym synem miejscowego właściciela ziemskiego, Thomasem Blanchefordem, jednak zostaje wrobiona w morderstwo. Zmuszona do ucieczki z siostrami Roxy i George, Nell zostaje rozbójniczką. Gdy rozchodzą się wieści o niezwykłej mocy Nell, przyciąga ona uwagę złowrogiego hrabiego Poyntona, knującego magiczny spisek przeciwko królowej Anglii. Zderzeni ze złą magią Poyntona, Nell i Billy zdają sobie sprawę, że dążenie do sprawiedliwości sięga dalej, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali, i żeby oczyścić swoje imię, Nell musi najpierw pokonać Poyntona i ocalić kraj.

Wielkanoc z Disney+. Co obejrzeć na platformie?

Pod koniec marca obchodzimy święta wielkanocne, co dla wielu Polaków oznacza oczywiście zaleganie przed telewizorem po porządnej rodzinnej wyżerce. A jeśli nie wiecie, co by tu obejrzeć, podrzucamy kilka filmowych propozycji dla całej rodziny:

  • Titanic,
  • Seria Indiana Jones,
  • Thor: Ragnarok,
  • Trylogia Strażnicy Galaktyki,
  • Między nami żywiołami,
  • Mała syrenka,
  • Duchy w Wenecji,
  • Duchy Inisherin.

Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Filmowe hity, które mogły nie powstać? Znachor, Iron Man i Titanic to nie wszystko | To Się Kręci #26
Listen on Spreaker.