Deadpool 3: zwiastun, premiera, obsada, fabuła. Deadpool i Wolverine ocalą Marvela?

i

Autor: Marvel Studios Deadpool 3: zwiastun, premiera, obsada, fabuła. Deadpool i Wolverine ocalą Marvela?

Kino superbohaterskie

Deadpool i Wolverine ocalą Marvela? Pierwsza zapowiedź sprawiła, że tłumy szaleją

2024-02-12 10:10

Już nie “Deadpool 3”, a “Deadpool & Wolverine”. Marvel zaprezentował wreszcie pierwszy zwiastun nowej odsłony przygód Wade’a Wilsona, a zarazem pierwszej pod szyldem Marvel Studios. Są też smaczki dla fanów “Lokiego” i “Sukcesji”.

Jak co roku podczas Super Bowl zaprezentowano szereg (koszmarnie krindżowych) reklam z udziałem największych hollywoodzkich gwiazd, oraz zwiastunów najbardziej gorących filmowych premier nadchodzących miesięcy. Na swoje kilka minut załapali się oczywiście Deadpool i Wolverine, czyli dumni bohaterowie jedynego (!) w tym roku filmu od Marvel Studios. Zwiastun zdaje się potwierdzać, że przejście pod skrzydła Kevina Faigiego nie spiłowało Wade’owi pazurów, ale całość wypada mocno…. bezpiecznie i wtórnie względem poprzedników, zwłaszcza z tymi oklepanymi żarcikami, które trącą schematycznością i pójściem na łatwiznę.

SPRAWDŹ TEŻ: Talk-show z piekła rodem – ten horror przeraził widzów. W obsadzie mocne nazwiska

Deadpool & Wolverine – zwiastun trafił do sieci. O czym opowie film?

Wygląda na to, że przypuszczenia/plotki/pogłoski się potwierdziły i przed seansem trzeciego “Deadpoola” trzeba odpalić wszystkie odcinki “Lokiego”. Już w zwiastunie widzimy, że TVA znów wjedzie na pełnej i narobi bigosu w życiu protagonisty. Tym razem głównym reprezentantem agencji nie będzie jednak poczciwy Mobius o obliczu Owena Wilsona, a nowy bohater z facjatą… Matthew Macfadyeda, co akurat z pewnością ucieszy wszystkich miłośników “Sukcesji”.

“Deadpool & Wolverine” jest zatem mocno osadzony w temacie multiwersum i raczej pewnym jest, że zobaczymy różne warianty popularnych bohaterów — plotek odnośnie tego, któż miałby to być jest bez liku, a do najciekawszych należą z pewnością Channing Tatuum jako Gambit, Wesley Snipes jako Blade oraz Ian McKellen i Michael Fassbender, obaj jako Magneto. No i nie zapominajmy też o — rzekomym — udziale Taylor Swift.

Ja na zwiastun trochę ponarzekałam, ale ogólne nastroje w sieci są raczej pozytywne. Wielu miłośników trykociarzy pisze o nadchodzącym zbawieniu Marvela (w końcu sam Wade w zapowiedzi określił się mianem marvelowego Jezusa), a niektórzy śmieszkują nawet, że Kevin Faige celowo wypuszczał w ostatnich latach takie gnioty, by Deadpool mógł wpaść i ocalić resztki tego, co z MCU zostało. O bardzo górnolotne zapewnienie pokusił się zresztą twórca “X-Men: First Class”, Matthew Vaughn, który widział już fragmenty Trójki i zapowiada rewolucję.

To będzie prawdziwy wstrząs… uniwersum Marvela wkrótce doświadczy wstrząsu, który przywróci je do życia… Myślę, że Ryan Reynolds i Hugh Jackman zamierzają ocalić całe Kinowe Uniwersum Marvela – rzekł [za: Deadline].

Deadpool & Wolverine – premiera latem. Kiedy film trafi na nasze ekrany?

O tym, na ile Deadpool i towarzyszący mu Wolverine wywiążą się z tych górnolotnych obietnic, przekonamy się już 26 lipca, kiedy film trafi do kin. Oprócz Ryana Reynoldsa i Hugh Jackmana na ekranie ujrzymy m.in. Karana Soniego, Leslie Uggams, Morenę Baccarin, Briannę Hildebrand, Roba Delaneya i wspomnianego Matthew Macfadyeda.

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film
Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16