Dariusz Wolski: Oscary 2021, rodzina, żona, wiek, Nowiny ze świata. Kim jest polski operator filmowy?

2021-03-15 15:23 jj
Dariusz Wolski: ASC, rodzina, wiek, wzrost, filmy, Oscary. Kim jest znany operator filmowy?
Autor: Piotr Kamionka/REPORTER / EAST NEWS Dariusz Wolski: ASC, rodzina, wiek, wzrost, filmy, Oscary. Kim jest znany operator filmowy?

Dariusz Wolski to polski operator filmowy, który mieszka i pracuje w Los Angeles. Studiował w łódzkiej szkole filmowej, której nie ukończył. Wyjechał do Stanów Zjednoczonych i w Nowym Jorku pracował przy filmach dokumentalnych i niskobudżetowych niezależnych produkcjach. Wolski został nominowany również do kilku światowych nagród filmowych i muzycznych. Poznajcie bliżej Polaka, który podbija Hollywood.

Spis treści

  1. Dariusz Wolski: Oscary 2021
  2. Dariusz Wolski: rodzina
  3. Dariusz Wolski: żona
  4. Dariusz Wolski: wiek
  5. Dariusz Wolski: Nowiny ze świata

Dariusz Wolski - kim jest operator filmowy nominowany do Oscarów 2021? Dariusz Wolski współpracował z Davidem Fincherem, Alexem Proyasem i Jake'em Scottem przy produkcji teledysków. Zrealizował wideoklipy dla takich gwiazd jak Paula Abdul, David Bowie, Elton John, Neil Young, Aerosmith, Sting czy Eminem. Ostatnio zaprzyjaźnił się również z Ridleyem Scottem realizując zdjęcia do kilku jego produkcji. W trakcie swojej kariery, był autorem zdjęć do takich hitów kinowych jak: Kruk, Morderstwo doskonałe, Mroczne miasto, Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach, czy Dziennik zakrapiany rumem. 

Oscary 2021 - nominacje. Kto walczy o statuetkę? LISTA

Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018

Dariusz Wolski: Oscary 2021

Dariusz Wolski otrzymał od Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej nominację do nagrody za zdjęcia do filmu Nowiny ze świata w reżyserii Paula Greengrassa. To pierwsze takie wyróżnienie dla naszego operatora filmowego. O Oscara w tej kategorii powalczą także: Sean Bobbitt, Erik Messerschmidt, Joshua James Richards, Phedon Papamichael

Dariusz Wolski: rodzina

Dariusz Wolski ma żonę oraz dwójkę dzieci, z którymi często jeździ na plan zdjęciowy.

Dariusz Wolski: żona

Dariusz Wolski bardzo dba o swoją prywatność. Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje dotyczące imienia i nazwiska małżonki operatora. Wiadomo tylko tyle, że w czasach studenckich był związany z Ewą Sałacką. Para rozstała się, gdy Wolski wyjechał do USA.

Dariusz Wolski: wiek

Znany operator filmowy, urodził się 7 maja 1956 roku. To oznacza, że będzie obchodził w 2021 roku 65. urodziny.

Dariusz Wolski: Nowiny ze świata

O czym są Nowiny ze świata? Weteran wojny secesyjnej zaczyna się opiekować dziewczynką porwaną lata temu przez Indian z plemienia Kiowów. Podejmuje się zawiezienia jej do biologicznych ciotki i wuja, choć jego nowa podopieczna wcale nie ma na to ochoty. Nietypowy duet wspólnie pokonuje setki kilometrów i mierzy się z licznymi zagrożeniami w poszukiwaniu miejsca, które choć jedno z nich mogłoby nazwać domem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE