Dariusz Wolski: ASC, rodzina, wiek, wzrost, filmy, Oscary. Kim jest znany operator filmowy?

i

Autor: Piotr Kamionka/REPORTER / EAST NEWS Dariusz Wolski: ASC, rodzina, wiek, wzrost, filmy, Oscary. Kim jest znany operator filmowy?

Dariusz Wolski: Oscary 2021, rodzina, żona, wiek, Nowiny ze świata. Kim jest polski operator filmowy?

2021-03-15 15:23

Dariusz Wolski to polski operator filmowy, który mieszka i pracuje w Los Angeles. Studiował w łódzkiej szkole filmowej, której nie ukończył. Wyjechał do Stanów Zjednoczonych i w Nowym Jorku pracował przy filmach dokumentalnych i niskobudżetowych niezależnych produkcjach. Wolski został nominowany również do kilku światowych nagród filmowych i muzycznych. Poznajcie bliżej Polaka, który podbija Hollywood.

Spis treści

  1. Dariusz Wolski: Oscary 2021
  2. Dariusz Wolski: rodzina
  3. Dariusz Wolski: żona
  4. Dariusz Wolski: wiek
  5. Dariusz Wolski: Nowiny ze świata

Dariusz Wolski - kim jest operator filmowy nominowany do Oscarów 2021? Dariusz Wolski współpracował z Davidem Fincherem, Alexem Proyasem i Jake'em Scottem przy produkcji teledysków. Zrealizował wideoklipy dla takich gwiazd jak Paula Abdul, David Bowie, Elton John, Neil Young, Aerosmith, Sting czy Eminem. Ostatnio zaprzyjaźnił się również z Ridleyem Scottem realizując zdjęcia do kilku jego produkcji. W trakcie swojej kariery, był autorem zdjęć do takich hitów kinowych jak: Kruk, Morderstwo doskonałe, Mroczne miasto, Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach, czy Dziennik zakrapiany rumem. 

Oscary 2021 - nominacje. Kto walczy o statuetkę? LISTA

Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018

Dariusz Wolski: Oscary 2021

Dariusz Wolski otrzymał od Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej nominację do nagrody za zdjęcia do filmu Nowiny ze świata w reżyserii Paula Greengrassa. To pierwsze takie wyróżnienie dla naszego operatora filmowego. O Oscara w tej kategorii powalczą także: Sean Bobbitt, Erik Messerschmidt, Joshua James Richards, Phedon Papamichael

Dariusz Wolski: rodzina

Dariusz Wolski ma żonę oraz dwójkę dzieci, z którymi często jeździ na plan zdjęciowy.

Dariusz Wolski: żona

Dariusz Wolski bardzo dba o swoją prywatność. Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje dotyczące imienia i nazwiska małżonki operatora. Wiadomo tylko tyle, że w czasach studenckich był związany z Ewą Sałacką. Para rozstała się, gdy Wolski wyjechał do USA.

Dariusz Wolski: wiek

Znany operator filmowy, urodził się 7 maja 1956 roku. To oznacza, że będzie obchodził w 2021 roku 65. urodziny.

Dariusz Wolski: Nowiny ze świata

O czym są Nowiny ze świata? Weteran wojny secesyjnej zaczyna się opiekować dziewczynką porwaną lata temu przez Indian z plemienia Kiowów. Podejmuje się zawiezienia jej do biologicznych ciotki i wuja, choć jego nowa podopieczna wcale nie ma na to ochoty. Nietypowy duet wspólnie pokonuje setki kilometrów i mierzy się z licznymi zagrożeniami w poszukiwaniu miejsca, które choć jedno z nich mogłoby nazwać domem.