Cube (1997)

i

Autor: Screen z YouTube/Arquivo de Trailers

CUBE powraca po 25 latach! Kultowy film doczeka się nowej wersji. Będzie tak dobry jak oryginał?

2022-05-26 11:52

Lionsgate planuje wskrzesić kolejny filmowy projekt. Studio sięgnie nie tylko po legendarne Blair Witch, ale również morderczy sześcian! Czy nowa wersja "Cube" ma szansę być tak dobra jak oryginał?

Cube to kultowa produkcja, którą powinien kojarzyć każdy fan kina. Oryginał ukazał się w 1997 roku i ze względu na swój niecodzienny i surrealistyczny klimat stał się jednym z najpopularniejszych tytułów w światowej kinematografii. Opowiada o sześciu osobach, które obudziły się zamknięte w tajemniczym sześcianie, składającego się z nieliczonej liczby... mniejszych sześcianów. Na bohaterów czekało sporo morderczych pułapek, które utrudniały im wydostanie się z tego miejsca. "Cube" to właściwie symbol kina gatunkowego XX wieku, więc nic dziwnego, że twórcy chcą pokazać go w odświeżonej wersji współczesnemu widzowi. Wiemy już, że jedną z produkcji szykuje studio Lionsgate.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kultowe filmy i seriale, które dziś NIE MOGŁYBY powstać

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Powstaje nowa wersja filmu Cube! Powtórzy sukces oryginału?

Kultowy film miał niewielki budżet, ale to nie przeszkodziło mu, by stać się najchętniej oglądaną produkcją na całym świecie. Na fali popularności powstały nawet dwie kontynuację Cube II i Cube Zero. Zainteresowanie jednak nie było tak ogromne, jak w przypadku pierwowzoru. Podobny los spotkał japoński remake z 2021 r. Według raportu Bloody Disgusting, studio Lionsgate, planuje już kolejny raz nakręcić swoją wersję "Cube". Pierwsze prace miały miejsce ponad dekadę temu, jednak projekt wielokrotnie nie mógł dojść do skutku. Teraz prace nad filmem mają być zaawansowane, a sami twórcy poważnie podchodzić do odświeżenia morderczego sześcianu. Poprzednie filmy nie osiągnęły spektakularnego sukcesu, więc trudno mówić o tym, czy dzieło Lionsgate jakkolwiek to zmieni. Pozostaje nam czekać na więcej szczegółów, które będziemy publikować na bieżąco w naszym serwisie!

Sonda
Czy nowa wersja "Cube" może powtórzyć sukces oryginału?