Bolivar, odc. 15, 16, 17 streszczenie. Simón wyjeżdża do Paryża

2022-07-01 12:49 Adrian Rybak
Bolivar
Autor: materiały prasowe TVP Bolivar - kolumbijski serial o słynnym przywódcy.

Bolivar to nowy serial, który będą mogli obejrzeć widzowie TVP1. To idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają telenowele kostiumowe. Bolivar opowiada o losach słynnego przywódcy z Ameryki Południowej. Warto obejrzeć kolejne epizody, ponieważ będzie dużo się działo. Przeczytaj streszczenia odcinków.

Bolivar to serial, który będzie można oglądać na antenie TVP1 od poniedziałku do niedzieli o godzinie 20:35 lub 21:00. Trzy kolejne odcinki zostaną wyemitowane w dniach 4 lipca, 5 lipca i 6 lipca. Co się w nich wydarzy? Mamy dla was streszczenie epizodów 15, 16 i 17.

ZOBACZ TAKŻE: Bolivar - ile odcinków liczy i kiedy oglądać w TVP1?

Bolivar - odcinek 15 streszczenie

Maria Antonia, żona obłąkanego Pabla Clemente, wyznaje miłość sędziemu Martinezowi. Córka krawca Joaquina, straconego za udział w spisku przeciw koronie hiszpańskiej, wraca do Caracas. Simón Bolivar, zbolały po śmierci żony, wyjeżdża do Europy. Jako spadkobierca rodzinnych dóbr poleca swojemu bratu i siostrze odzyskać majątek zagrabiony przez ich wuja Carlosa. Tymczasem wuj dowiaduje się o romansie zamężnej siostrzenicy z sędzią.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Bolivar - odcinek 16 streszczenie

W Paryżu epoki napoleońskiej Simon Bolivar, jako zamożny młody wdowiec, odnajduje radość życia w ramionach swojej kuzynki. W jej salonie poznaje wybitnych ludzi, z którymi prowadzi dyskusje polityczne. Naraża się mściwym poplecznikom Napoleona. W Caracas Maria Antonia wyrzuca wuja Carlosa z domu, który bezprawnie zajął. Ten grozi, że ujawni jej romans z sędzią Martinezem. Wściekły sędzia wtrąca go do więzienia, ale Carlos odkrywa, że Maria Antonia zaszła z sędzią w ciążę.

Bolivar - odcinek 17 streszczenie

Bolivar beztrosko spędza czas w Paryżu, w towarzystwie swojej krewnej Fanny. Nie stroni od kieliszka, odwiedza domy publiczne i wdaje się w bójki. W pewnym momencie decyduje jednak, że czas zająć się czymś poważniejszym. Zaczyna podróżować po Francji i Włoszech. W Rzymie doznaje olśnienia i postanawia wrócić do Wenezueli. Zamierza poświęcić życie walce o niepodległość. Po powrocie udaje się na zebranie Rady Najwyższej Caracas i przedstawia im pewien plan. Carlos Palacios umiera. Manuelita pozornie podporządkowuje się rygorom klasztoru, ale od czasu do czasu płata figle zakonnicom. Maria Antonia i sędzia Felipe stają przed poważnym wyzwaniem.

Bolivar - obsada

 • Luis Gerónimo Abreu - Simón Bolívar
 • José Ramón Barreto - Young Simón
 • Maximiliano Gómez - Child Simón
 • Rosmeri Marval - María Antonia Bolívar Palacios
 • Erick Rodríguez - Pablo Clemente Palacios
 • Adrián Makala - José Palacios
 • Irene Esser - María Teresa Rodríguez del Toro y Alaysa
 • Mauro Donetti - Feliciano Palacios de Aguirre y Ariztía-Sojo y Gil de Arratia
 • Álvaro Bayona - Carlos Palacios y Blanco
 • Juan Ángel - Bernardino del Toro Alayza
 • Nohely Arteaga - María de la Concepción Palacios y Blanco
 • Bryan Ruiz - Juan Vicente Bolívar
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE