Bohemian Rhapsody

i

Autor: screen youtube.com/user/FoxMovies screen youtube.com

Bohemian Rhapsody - aktorzy z filmu odtworzyli CAŁY koncert Live Aid!

2018-11-05 13:42

To naprawdę rewelacyjna wiadomość dla fanów Queen! Podczas kręcenia Bohemian Rhapsody aktorzy nagrali w całości słynny koncert zespołu. Gdzie i kiedy można go zobaczyć?

Bohemian Rhapsody, film o Queen, wszedł do polskich kin 2 listopada. Wszyscy widzowie, którzy mieli okazję już go obejrzeć, z pewnością zgodzą się, że sceny z koncertów są zdecydowanie najmocniejszą stroną tej produkcji. To jeszcze nie koniec - aktorzy wyjawili, że podczas kręcenia filmu słynny koncert z Live Aid nakręcili w całości.

Queen na Wembley - Bohemian Rhapsody znów na stadionie! Niezwykły hołd dla zespołu

Bohemian Rhapsody - aktorzy odtworzyli koncert na Live Aid

Mimo że Bohemian Rhapsody nie ominęła także krytyka, zdecydowanie przeważają głosy chwalące film o Queen. Do największych zalet produkcji można z pewnością zaliczyć genialnego Ramiego Malka w roli Freddiego oraz sceny koncertów. Momenty pokazujące, jaką energię Queen był w stanie przekazać publiczności podczas występów na żywo, są odtworzone perfekcyjnie. Największe wrażenie robi scena z najbardziej znanego koncertu Queen podczas Live Aid w 1985 roku. Mimo że występ ten trwał jedynie 20 minut, zdążył zapisać się na kartach historii jako jeden z najlepszych koncertów wszech czasów. W filmie widzimy zaledwie 3 z 6 piosenek, które Queen zagrał wówczas na Wembley. Okazuje się jednak, że aktorzy odwtorzyli ten koncert od początku do końca w całości, co Gwilym Lee (filmowy Brian May) zdradził w wywiadzie z serwisem Collider. A Rami Malek dodał:

Ta wersja została już zmontowana. Niedługo ją zobaczymy, wy też będziecie mieli okazję. Wyjdzie trochę później.

Wszystko wskazuje na to, że nagranie z całym koncertem Live Aid zostanie wydane jako bonus do wersji na DVD. Trzymamy Ramiego Malka za słowo, że ta scena ujrzy światło dzienne!