Big Brother - Polacy w zagranicznych wersjach reality-show

2019-05-06 11:01
Studio Big Brother Arena 08.04.2019 - ESKA CINEMA
Autor: Kuba Adamiak

Big Brother to program, który budzi kontrowersje w każdym kraju. Do tej pory format zrealizowano w ponad 40 państwach świata. Czy nasi rodacy pojawiają się w zagranicznych edycjach programu Big Brother?

Program Big Brother wrócił na ekrany polskich telewizorów po ponad 11 latach przerwy. Kultowe już reality-show wzbudza ogromne kontrowersje w każdym kraju, w którym się pojawia. Nazwa programu wzięła się od imienia jednego z bohaterów powieści George'a Orwella Rok 1984. Przedstawiono tam obraz państwa totalitarnego, w którym życie mieszkańców kontrolował Wielki Brat. Do domu naszpikowanego kamerami i zupełnie odciętego od świata wprowadza się 12 osób i muszą wykonywać polecenia i zadania tygodniowe. Co tydzień odbywają się nominacje, w których uczestnicy muszą eliminować współmieszkańców. Mieszkaniec, który zostanie w domu Wielkiego Brata do samego końca wygrywa program. Czy w zagranicznych edycjach reality-show Big Brother pojawiali się Polacy?

Big Brother - Polacy w zagranicznych wersjach reality-show

Jak do tej pory w zagranicznych wersjach programu Big Brother wystąpił jeden Polak. Tomasz Wania był jednym z uczestników brytyjskiej edycji Big Brother. Tomasz ma 31 lat i urodził się 16 kwietnia 1987 roku w Polsce. Pochodzi z Sanoka. Od ponad 10 lat mieszka w Londynie. Zajmuje się sprzątaniem. 31 latek podczas wejścia do domu Wielkiego Brata był uśmiechnięty, w makijażu i oversizowej czarnej sukience. Polak określa się jako gender neutral. Jak sam mówił i podkreślał wiele razy w programie Big Brother UK, wyprowadził się z Polski, ponieważ traktuje się tu ludzi z kręgu LGBT jako obywatelu drugiej kategorii. 

Tomasz Wania zdobył serca widzów Big Brother UK swoim wyglądem i ekspresyjnym zachowaniem. Polak otrzymał bardzo szybko status gwiazdy. Wygraną w programie chciał przeznaczyć na możliwość zdobycia brytyjskiego obywatelstwa. Niestety w domu Wielkiego Brata Tomasz był 43 dni. Mężczyzna odpadł jako 10 i ostatecznie zajął 7 miejsce.

NAJNOWSZE