Ilustracja do artykułu

i

Autor: mat. prasowe

BACZYŃSKI - zwiastun. Zobacz trailer z piosenką Czesława Mozila i Meli Koteluk! [VIDEO]

2013-02-19 11:51

BACZYŃSKI - zwiastun. Zobacz trailer filmowej biografii poety z muzyką Czesława Mozila i Meli Koteluk! Premiera filmu Baczyński już 15 marca 2013!

Baczyński - premiera filmu o legendarnym polskim poecie już 15 marca 2013!

Baczyński - to poetycka biografia, próbująca odpowiedzieć na pytania dotyczące Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jakim był człowiekiem? Co go inspirowało? Czym była dla niego miłość, a czym wojna i okupacja? Dlaczego zginął tak młodo? W wizji reżysera filmu, Kordiana Piwowarskiego, Baczyński i jego twórczość stanowili jedność. Poeta faktycznie przeżywał opisywane przez siebie lęki, pragnienia i wątpliwości. Jego wiersze nadały sens jego życiu i śmierci i dzięki nim został uznany za jako legendę.

Baczyński to nie tylko opowieść o artyście i tym, jak postrzegał otaczający go świat, ale także o bezsensie wojny oraz o ponadczasowości i nieśmiertelności poezji. Opowieść o ostatnich latach krótkiego życia poety zamyka klamrą współczesny akcent - slam poetycki zorganizowany w 2011 roku, z okazji dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin Baczyńskiego. Narrację filmu zbudowano nie tylko przy pomocy wierszy Krzysztofa Kamila, ale także dzięki relacjom osób znających go osobiście oraz wypowiedziom współczesnych młodych ludzi zakochanych w jego twórczości.

>>> Czesław Mozil i Mela Koteluk - Pieśń O Szczęściu. Zobacz klip promujący film Baczyński! [VIDEO]

W rolach głównych wystąpili Mateusz Kościukiewicz, Ewa Telega, Katarzyna Zawadzka i Marta Klubowicz.

Pieśń O Szczęściu - piosenkę promującą film, z tekstem opartym na poezji Baczyńskiego, wykonują Czesław Mozil i Mela Koteluk. Jej fragmenty zostały wykorzystane w zwiastunie. Zobacz na Eska Cinema!

Nie czytałeś jeszcze?

>>> SYBERIADA - Anna Wyszkoni i Piotr Cugowski. Posłuchaj piosenki z filmu Syberiada Polska! [VIDEO]

al


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE