Babylon Berlin 4 - zwiastun, fabuła, obsada i data premiery nowych odcinków serialu HBO Max

i

Autor: materiały prasowe HBO Max Babylon Berlin 4 - zwiastun, fabuła, obsada i data premiery nowych odcinków serialu HBO Max

"Babylon Berlin" - kiedy premiera nowego sezonu i co w nim zobaczymy?

2022-10-08 13:09

"Babylon Berlin" powraca z kolejną porcją zagadek! Premiera zbliża się wielkimi krokami, a my ujawniamy, czego dotyczy fabuła nadchodzących odcinków.

"Babylon Berlin" to popularny serial kryminalny, który w poprzednich trzech odsłonach zabrał nas do ostatnich dni szalonych lat 20. ubiegłego wieku. Teraz zaś tłem wydarzeń będzie chaos wczesnych lat 30. i powolny upadek Republiki Weimarskiej. Premiera 4. sezonu już za kilka dni!

"Babylon Berlin 4" - co zobaczymy w nowych odcinkach?

W oficjalnym opisie fabuły nadchodzącego sezonu czytamy: Berlin. Rok 1930. Szalone lata 20. kończą się krachem giełdowym, który wywołuje globalny kryzys. Rozpoczyna się nowe dziesięciolecie. W Niemczech wyraźnie zmienia się klimat, a na horyzoncie pojawia się widmo kryzysu. Na giełdowym krachu wzbogacili się nieliczni, w tym przemysłowiec Alfred Nyssen, który inwestuje zyski i ma wielkie ambicje wychodzące poza cały świat. Chaos, który ogarnął miasto sprzyja wielu dziwnym postaciom. Jedną z takich osób jest amerykański gangster Abe Goldstein, który publicznie obnosi się ze swoim bogactwem i gorączkowo szuka pewnego cennego przedmiotu. Wiele osób gwałtownie zubożało i zasiliło szeregi pozbawionych złudzeń i nadziei bezdomnych. Taki właśnie los spotkał Toni, która żyje i walczy o przetrwanie na ulicach Berlina wraz z grupą swoich rówieśników. To bardzo martwi jej siostrę Charlotte i sprawia, że dziewczyna coraz częściej podejmuje ryzyko, przez co może stracić swoją pracę. Gereon prowadzi nowe śledztwo, a tropy jednoznacznie wskazują na środowisko bokserów, które ma politycznie powiązania z bojówkarzami z SA. Pomimo zamętu i chaosu w mieście nadal są ludzie, którzy próbują zaprowadzić w nim ład i porządek. Jest to walka z wiatrakami, bo wszystko wskazuje na to, że już niedługo naziści przejmą w kraju władzę.

"Babylon Berlin 4" - zwiastun nowej serii

"Babylon Berlin 4" - kiedy premiera?

W rolach głównych w serialu "Babylon Berlin" po raz kolejny zobaczymy Volkera Brucha jako inspektora berlińskiej policji Gereona Ratha i Liv Lisę Fries jako jego asystentkę Charlotte Ritter. W czwartym sezonie występują także znani z wcześniejszych części aktorzy, w tym m.in. Benno Fürmann, Lars Eidinger i Hannah Herzsprung. W najnowszej części do obsady dołączyli Mark Ivanier jako gangster Abe Goldstein, Barbara Philipp, Moisej Bazijan, Ronald Kukulies, Thomas Arnold, Lenn Kudrjawizki, Hannes Wegener i Max Raabe. Premiera czwartego sezonu serialu odbędzie się w HBO Max już 9 października. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki nowego sezonu. Czwarty sezon liczy łącznie 12 odcinków.

Jak dobrze znasz seriale HBO? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 7
"Gra o tron": który z tych bohaterów nigdy nie był Królem Północy?
Gra o tron
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1