Akacjowa 38

i

Autor: Materiały TVP

Akacjowa 38, odcinek 52 - STRESZCZENIE. Casilda powierza swoje pieniądze Paciencji. Ta zapomina, gdzie je ukryła

2023-03-09 12:21

Akacjowa 38 to serial, który można oglądać na antenie TVP2. Produkcja zastąpiła popularne Zranione ptaki. Tym razem nie jest to jednak turecka telenowela, a hiszpański serial. Odcinek 52 będzie można zobaczyć już we wtorek 21 marca 2023 o godzinie 18:45. Co się w nim wydarzy? Mamy dla was streszczenie.

Akacjowa 38, odcinek 52 - STRESZCZENIE. Claudio organizuje w domu Hidalgów wieczorek literacki, na który przybywa sam Leopoldo Alas Clarn. Dochodzi do sytuacji, w której Claudio przyznaje się, że to on pisze pod pseudonimem Leopoldo Safo. Felipe przeprasza Trini i prosi ją, by pomagała Celii. Vizcaino odmawia Manueli przyjęcia pieniędzy i wyjawienia, kim były kobiety, które zabrały jej córeczkę. Cayetana spełnia obietnicę daną Ricie i organizuje jej przesłuchanie przez don Cosme, właściciela znanego w mieście lokalu. Casilda powierza swoje pieniądze Paciencji, która zapomina, gdzie je ukryła. 

Jak dobrze znasz serial Akacjowa 38? Rozwiąż QUIZ, aby sprawdzić swoją wiedzę

Akacjowa 38 - o czym jest serial?

Poznajemy losy Carmen – młodej ciężarnej kobiety żyjącej pod jednym dachem z przemocowym mężem. Gdy pewnego wieczora mężczyzna wraca pijany do domu i usiłuje zgwałcić żonę, ta w akcie samoobrony uderza go twardym narzędziem w głowę. Przekonana, że go zabiła, zabiera kilka kosztowności i wraz z matką zakopuje ciało w lesie, a następnie ucieka w siną dal. W trakcie ucieczki rodzi córeczkę, której nadaje imię Inocensja (po polsku Niewinność).

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

By chronić dziecko, zostawia je w przyklasztornym przytułku obiecując, że kiedyś po nie wróci. Sama wraz z matką udaje się do miasteczka, w którym mieszka jej brat, jednak po drodze stan jej zdrowia znacząco się pogarsza. Ratuje ją lekarz, który szybko zaczyna się nią interesować. Następnie Carmen i matka zmieniają tożsamość – od tej pory główna bohaterka nosi imię Manuela – i zatrudniają się jako pokojówki w budynku przy tytułowej Akacjowej 38.

Akacjowa 38 - obsada

  • María Blanco jako Carmen/Manuela
  • David Venancio Muro jako Servando Gallo
  • Sandra Marchena jako Rosina Rubio
  • Inma Pérez-Quirós jako Fabiana
  • Juanma Navas jako Ramón Palacios
  • Jorge Pobes jako Liberto
  • Marc Parejo jako Felipe Álvarez-Hermoso
  • Amparo Fernández jako Susana de Séler
  • Marita Zafra jako Casilda Escolano
  • Rebeca Alemany jako Lolita
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE