Miasto

"Baśniowe Zatonie" pod pierzyną śniegu. Zielonogórzanie tłumnie oglądali iluminacje świetlne [zdjęcia]

2 grudnia, w sobotę o godz. 18:00 zostały odpalone iluminacje świetlne w Zatoniu. Zielonogórzanie zostali przywitani opadami śniegu. Klimat był niesamowity, a widok zapiera dech w piersiach. Byliśmy na miejscu. "Baśniowe Zatonie" robi wrażenie. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Park Książęcy w Zatoniu zmieni się w "Baśniowe Zatonie". Do kiedy?

Park Książęcy w Zatoniu w tym roku został wyróżniony w popularnym plebiscycie. To on właśnie zdobył nagrodę "Cud Polski 2023". Popularność tego miejsca z rok na rok jest coraz większa, można zauważyć to po liczbie turystów, którzy odwiedzają to miejsce. Nic więc dziwnego, że na terenie Parku Książęcego w Zatoniu organizowanych jest wiele atrakcji dla młodych i tych starszych Lubuszan. Nie brakuje także gości zza granicy, którzy podziwiają piękne ruiny pałacu otoczone licznymi drzewami.

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe

Tym razem będzie można oddać się w wir magii świąt. Od 2 grudnia 2023 odbyła się inauguracja iluminacji, czyli "Baśniowe Zatonie". Można było napić się gorącej czekolady i zjeść pierniki. Dojazd do Zatonia trwał dosyć długo. Opady śniegu nie sprzyjały dobrym warunkom na drodze. Jednak biały puch pokrył cały park i dodał magię świąt. Zielonogórzanie będą mogli podziwiać atrakcje świetlne do marca 2024 r. 

"Baśniowe Zatonie" 2023 w Zielonej Górze. Pojawiły się tłumy ludzi

Sonda
Lubisz święta Bożego Narodzenia?