Ciekawostki

Łagów zostanie uznany jako "Cud Polski 2024"? Co wiemy o tym miejscu? Trwa głosowanie [zdjęcia]

Magazyn National Geographic Traveler po raz kolejny organizuje plebiscyt "Cuda Polski 2024". O ten tytuł powalczy w sumie 48 miejsc. A to internauci zdecydują, które miejsce zostanie laureatem. Na liście nominacji znalazł się Łagów. To piękne miejsce co roku przyciąga setki tysięcy turystów.

Jak głosować na "Cuda Polski 2024"?

Plebiscyt "Cuda Polski 2024" co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród internautów. To dzięki nominacjom turyści jak i lokalni mieszkańcy mogą na nowo poznawać swój region. Jak można oddać głos na "Cuda Polski 2024"? Głosowanie w plebiscycie "Cuda Polski" odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.national-geographic.pl/cuda-polski. Po wejściu należy wybrać województwo, a następnie miejsce, na które chce się oddać głos. W kolejnym kroku wystarczy kliknąć przycisk "głosuj". Głosowanie trwa do 5 czerwca 2024 r. Kiedy wyniki głosowania? Wyniki głosowania w plebiscycie "Cuda Polski 2024" poznamy 10 czerwca 2024.

Jezioro w Dąbiu koło Zielonej Góry

Perła Ziemi Lubuskiej walczy o tytuł "Cud Polski 2024"

Województwo lubuskie może pochwalić się wieloma pięknymi terenami. Wśród obszernej listy, tego co warto odwiedzić na zachodniej części Polski znajduje się Perła Ziemi Lubuskiej, czyli Łagów. Co można tutaj zobaczyć? Przede wszystkim piękne jeziora, które w okresie letnim stają się rajem dla kajakarzy i fanów rowerków wodnych. Poza atrakcjami wodnymi jest także co zwiedzać. Jest to na przykład:

  • kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela z XIX wieku
  • zespół zamkowy z murami obronnymi z XIV wieku
  • zamek joannitów z wieżą wysoką na 35 metrów
  • i wiele innych.

W Łagowie co roku odbywa się także Lubuskie Lato Filmowe. W 2023 r. odbyła się także duża muzyczna impreza DOIT Rap Fest w Łagowie.

Łagów walczy o tytuł "Cud Polski 2024". Przepiękne miejsce na mapie lubuskiego

Sonda
Lubisz zwiedzać Lubuskie?