Zimowe igrzyska olimpijskie 2022. Dramat Zbigniewa Bródki! Nie wystąpi w swojej koronnej konkurencji

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER Zimowe igrzyska olimpijskie 2022. Dramat Zbigniewa Bródki! Nie wystąpi w swojej koronnej konkurencji

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022. Dramat Zbigniewa Bródki! Nie wystąpi w swojej koronnej konkurencji

2022-02-07 14:39

Zbigniew Bródka poinformował w swoich mediach społecznościowych, że nie weźmie udziału we wtorkowym biegu na 1500 metrów. Panczenista doznał urazu i nie chce go pogłębiać, tak aby móc jeszcze wystąpić na zimowych igrzyskach olimpijskich 2022 w Pekinie.

Zbigniew Bródka jest złotym medalistą olimpijskim z Soczi na dystansie 1500 m i właśnie w tej konkurencji się specjalizuje. We wtorek (8 lutego) miał rozpocząć rywalizację o medale na zimowych igrzyskach olimpijskich 2022 w Pekinie, ale w poniedziałek poinformował o kontuzji, która wyklucza go ze startu.

Zbigniew Bródka nie wystąpi w swojej koronnej konkurencji

Chodzi o uraz mięśnia przywodziciela uda, którego reprezentant Polski doznał podczas jednego z treningów. Bródka zapobiegawczo postanowił odpuścić start na 1500 metrów, aby być w pełni sił na start w biegu masowym, który odbędzie się 19 lutego. Nie ma jednak pewności, że do tego czasu panczenista wróci do zdrowia.

- Szanowni Państwo. Informuję z bólem że niestety nie wystartuje jutro 1500m w Pekinie, przepraszam państwa ale nie była to łatwa decyzja, mimo wszystko uważam że jedyna słuszna. Podczas jednego z ostatnich treningów na lodzie doznałem urazu mięśnia przywodziciela uda, uraz ten nie wydaje się bardzo groźny ale start wiązałby się z dużym bólem i ewentualnym ryzykiem pogłębienia. Mam nadzieję jednak że do startu w biegu masowym który zaplanowany jest na 19.02 wszystko już będzie w porządku. Trzymajcie proszę bardzo mocno kciuki – czytamy w komunikacie zawodnika, który udostępnił na swoim koncie na Instagramie.

Pod nieobecność Bródki rywalizacja na 1500 metrów odbędzie się bez udziału reprezentantów Polski.

Policyjna eskorta uratowała życie kobiety