Zatruta Odra. Internauci komentują reakcje rządu [MEMY]

2022-08-22 8:26

W obliczu tak ogromnej tragedii, jaką jest katastrofa ekologiczna na Odrze, internet jest doskonałym miejscem, gdzie można chociażby wypunktować nieudolność rządzących w radzeniu sobie z sytuacją. Internauci stanęli na wysokości zadania, a w sieci pojawiło się dużo memów.

Już od ponad dwóch tygodni wędkarze łowiący na Odrze zaczęli informować o śniętych rybach w rzece. Widoczne były też martwe sztuki, które były wyrzucane na brzeg. Pierwsze informacje pojawiły się 26 lipca na wysokości miejscowości Lipki. Od tego momentu było już tylko gorzej.

Od końca lipca obserwowany jest bowiem pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół. Śnięte ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i w dolnośląskim. Tylko w poniedziałek wyłowiono z rzeki 10 ton śniętych ryb. W sumie od piątku wszystkie służby zebrały z Odry ok. 80 ton martwych ryb.

Katastrofę ekologiczną na Odrze w swoim stylu komentują internauci. W obliczu tak olbrzymiej tragedii punktują oni nieudolność rządzących w radzeniu sobie z tą sytuacją. Użytkownicy internetu komentują również reakcje partii rządzącej na doniesienia o zatrutej Odrze. Znajdziesz je w poniższej galerii.

Katastrofa ekologiczna w Odrze. Kto truje ryby w rzece?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze