Hotel

i

Autor: davidlee770924/Pixabay/cc0

ZAOSTRZONE limity w hotelach! Nowe restrykcje od 1 grudnia

2021-11-29 14:51

Podczas poniedziałkowej (29 listopada) konferencji prasowej, Adam Niedzielski przedstawił nowe reguły, które obowiązywać będą już od 1 grudnia. Zaostrzenie restrykcji dotyczy m.in. restauracji, siłowni, wesel, czy hoteli, a także kwarantanny na granicach. Jakie będą dokładne limity w hotelach? Ile osób będzie mogło tam przebywać? Sprawdźcie poniżej

W związku z nową mutacją koronawirusa - omikronem - polski rząd zwołał dnia 29 listopada posiedzenie sztabu kryzysowego, aby omówić bieżącą sytuację i wprowadzić nowe rozwiązania. Minister Zdrowia przedstawił je o godz. 14:00 podczas konferencji prasowej. 

- Jesteśmy w takiej sytuacji, że dynamika liczby zachorowań w czwartej fali powoli się zmniejsza - powiedział minister Niedzielski. - Teraz spodziewamy się, że albo wzrosty wyhamują, albo liczba nowych zakażeń będzie spadała. To był nasz dotychczasowy sposób myślenia.

Zmiany od 1 grudnia. Limity w hotelach 

29 listopada rząd przygotował tzw. pakiet alertowy. Największe zmiany dotyczą kwarantanny na granicy, ale również limitu osób mogących przebywać w określonych miejscach. Jak będzie to wyglądało w praktyce? Pojawi się m.in.:

Uszczelnienie granic

  • zakaz lotów do siedmiu krajów rekomendowanych przez ECDC - uznanych za kraje wysokiego ryzyka. Osoby, które będą wracały z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. Nie możliwości z niej zwolnienia.
  • wydłużenie kwarantanny do 14 dni dla osób podróżujących ze strefy non-schengen

Ograniczenia krajowe 

  • wszystkie obiekty, gdzie limit zapełnienia wynosił do 75% będą miały ograniczenia zmniejszone do 50% - mowa jest tutaj o hotelach, obiektach gastronomicznych, kulturalnych i sportowych. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w limitach
  • zgromadzenia i uroczystości, gdzie limity wynoszą 150 osób - zmienione na 100 osób (komunie, wesela, dyskoteki)
  • limit na wydarzeniach sportowych zmniejszony do 250 osób
  • tam gdzie limit wynosił 1 os. na 10 m - obniżony zostaje do 1 os. na 20 m. Chodzi tu m.in. o siłownie i kluby fitness.

Nowe obostrzenia obowiązywać mają od 1 do 17 grudnia br. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 29.11 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - europoseł, były premier oraz Hanna Gill-Piątek - Polska 2050) Sedno Sprawy: Adam Niedzielski