Za miliony które miały pójść na walkę z COVIDEM wybudowali... POMNIK KAŁAMARNICY!

2021-05-11 9:30
Pomnik Kałamarnicy kosztował około 900 tysięcy złotych!
Autor: YT

Władze japońskiego miasta Noto w prefekturze Ishikawa w Japonii, pieniądze które dostały na walkę z koronawirusem postanowiły wykorzystać w inny sposób. Zamiast inwestycji w szpital, pieniądze zostały przeznaczone na wybudowanie… posągu kałamarnicy. I nie chodzi tutaj o grosze, ponieważ na posąg wydano aż 24 miliony jenów, czyli prawie milion złotych!

Posąg kałamarnicy miał kosztować miasto około 24 milionów jenów, czyli prawie 900 tysięcy złotych. Lokalne media podają, iż miast Nato otrzymało państwowe dofinansowanie na około 800 milionów jenów. Wszystkie pieniądze miały zostać przeznaczone na wyeliminowanie skutków pandemii. Jednocześnie lokalni dziennikarze zauważają, iż pieniądze mogły zostać wydane na walkę z pandemią, jednak wcale nie musiały.

Jak się jednak okazuje władze miasta uważają, iż posąg kałamarnicy pomoże w walce z następcami pandemii. W jaki sposób? Władze uważają, iż posąg może przyciągnąć kolejnych turystów do miasta, których przecież w czasie pandemii znacznie ubyło. Ci z kolei zostawią tutaj swoje pieniądze a posąg kałamarnicy ma być kolejną atrakcję na turystycznej mapie Noto.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze