Wypadek autokaru w Maroku. Zginęło 15 osób, a prawie 40 zostało rannych

2022-08-17 20:45
Wypadek autokaru w Maroku
Autor: pixabay/google maps

Piętnaście osób zginęło, a 37 zostało rannych w wypadku autokarowym, do którego doszło w środę w Maroku, ok. 50 km na wschód od Casablanki - poinformowały lokalne władze.

Według wstępnego raportu służb autokar przewrócił się na zakręcie na drodze krajowej w prowincji Churibka. Zdaniem lokalnych władz wśród ofiar nie było zagranicznych turystów.

Autokar kursował między Casablanką a wiejskim regionem Ait Aatab, w pobliżu miasta Beni Mellal, u podnóża Atlasu Wysokiego.

Jak pisze agencja AFP, w Maroku, podobnie jak w całym Maghrebie, do wypadków drogowych dochodzi bardzo często i w wielu przypadkach są one tragiczne w skutkach. Według statystyk marokańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kraju każdego roku na drogach ginie średnio prawie 3500 osób, a 12 000 doznaje poważnych obrażeń. 

Serce WOŚP stanęło w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze