Wszystkie hotele zostaną zamknięte na wielkanoc? Znamy datę spotkania w tej sprawie

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wszystkie hotele zostaną zamknięte na wielkanoc? Znamy datę spotkania w tej sprawie

Wszystkie hotele zamknięte na Wielkanoc? Hotelarze chcą szybkiej decyzji [DATA]

2021-03-14 7:10

Hotelarze chcą jasnego stanowiska rządu w sprawie działania hoteli w Wielkanoc. Obawiają się nagłego lockdownu, a to oznaczałoby dla nich kolejne straty finansowe, na które nie mogą sobie pozwolić. Zwłaszcza, jeśli na zamknięcie swoich hoteli mieliby zaledwie kilka dni. Wiemy, kiedy możemy poznać decyzję rządu w tej sprawie.

Im szybciej będziemy wiedzieli - tym mniejsze straty. Alarmują hotelarze i oczekują od rządu konkretnej decyzji ws. ewentualnego zamknięcia hoteli na Wielkanoc. ​

Wszystkie hotele zamknięte na Wielkanoc?

Zamknięcie hoteli to skomplikowana operacja logistyczna. Zwłaszcza, jeśli ma się na to zaledwie kilka dni -  To nie jest narzędzie, które można wyłączyć przyciskając jeden guzik. To jest bardzo dużo naczyń połączonych. My mamy dzisiaj sporo rezerwacji. Chcemy się dobrze przygotować do tych świąt. Musimy się odpowiednio zatowarować - mówi Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i dodaje, że Wielkanoc to dla hotelarzy szczególny czas. - Zdecydowanie okres świąt to jest dobry okres. Jakbyśmy z wyprzedzeniem wiedzieli, że jesteśmy zamknięci, to możemy wszystko zaplanować. Możemy poinformować naszych gości poinformować o tym, że niestety w tym roku nie będziemy mogli ich przyjąć. No i przede wszystkim kwestie ekonomiczne - dodaje Mączyński.

Nie będzie rekompensaty od rządu?

Ze względu na zbyt dużą liczbę zakażeń koronawirusem wciąż zamknięte są hotele w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim. Od poniedziałku do listy dołączy Mazowsze i woj. lubuskie. Hotelarze obawiają się jednak, że mimo głośnych zapowiedzi rządu - nie otrzymają za lockdown obiecanego wsparcia finansowego. Chodzi m.in. o 300 mln zł dla woj. warmińsko -mazurskiego.

- Pan premier Gowin tuż po zamknięciu hoteli mówił, że Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad dodatkowym wsparciem. Minęły prawie trzy tygodnie. Niestety żadnej pomocy nie ma i nic w tym temacie nie słychać. Mimo naszych wielokrotnych pytań nie otrzymaliśmy odpowiedzi - dodaje Mączyński.

Kiedy decyzja ws. lockdownu na Wielkanoc?

Dziś znów poinformowano o wysokiej liczbie zachorowań na koronawirusa - 18 775 przypadków. Jeśli sytuacja się nie unormuje - możliwe, że hotele w całej Polsce zostaną zamknięte na Wielkanoc. Decyzja w tej sprawie prawdopodobnie w przyszły czwartek.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Jaki to kraj? Jedno zdjęcie musi wystarczyć!

Pytanie 1 z 15
Jaki to kraj?
Jaki to kraj?
Raport z anteny 12.03.2021, godz.10