Wrócą egzaminy na studia i do liceum? Minister Edukacji podał warunek!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wrócą egzaminy na studia i do liceum? Minister Edukacji podał warunek!

2021-03-25 12:42

Wrócą egzaminy na studia i do liceum? Minister Edukacji podał warunek! Nauka zdalna okazała się nie być tak łatwa i przyjemna, jak na początku sądzili uczniowie. Tam gdzie nie mógł pomóc nauczyciel, na głowie stawali rodzice. Wiele godzin trzeba było spędzić również ślęcząc przed książkami. To może odbić się na egzaminach, którym przeciwna jest cześć rodziców. Wtedy jednak powrócą... egzaminy.

Wrócą egzaminy na studia i do liceum? Minister Edukacji podał warunek! Chociaż od wielu lat, by dostać się do wymarzonej szkoły wystarczy przedstawić swoje wyniki z egzaminu końcowego, to trudna sytuacja może wymagać trudnych rozwiązań. Rodzice uczniów z Warszawy zaapelowali do Ministra Edukacji, by egzaminy ósmoklasistów i maturalne zostały zniesione w latach 2021-2022. On jednak kategorycznie odmawia i przypomina, że gdy jednak coś się zmieniło, to w grę wchodzą wtedy egzaminy wewnętrzne szkół i uczelni:

- Już 16 grudnia ograniczyliśmy wymogi egzaminacyjne i wprowadziliśmy możliwość konsultacji indywidualnych i grupowych. Natomiast bazowanie na średniej ocen jest absolutnie niemiarodajne w kontekście rekrutacji do szkół - mówi Przemysław Czarnek i przypomina, że gdy egzaminu na koniec podstawówki nie było, szkoły średnie prowadziły egzaminy wstępne.​

Raport z anteny 24.03, godz.10

Wrócą egzaminy na studia i do liceum?Jak by wyglądały?

Egzaminy wewnętrzne do szkół składałyby się z części pisemnych i ustnych i w gruncie rzeczy przypominałyby obecne matury. Każda szkoła musiałaby jednak wyznaczyć specjalną komisję i opracować własny test dla uczniów. Takie egzaminy dobywałyby się również w różnych terminach - szkoły decydowałyby o nich same. Obecnie egzaminy wewnętrzne obowiązują ciągle na niektórych kierunkach studiów w uczelniach w trybie dziennym.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?