Wojna w Ukrainie. Rosjanie zabili wójta gminy Hostomel. Zginął, rozdając chleb i lekarstwa

i

Autor: https://www.facebook.com/hostomelrada.gov.ua Wojna w Ukrainie. Rosjanie zabili wójta gminy Hostomel. Zginął, rozdając chleb i lekarstwa

Wojna w Ukrainie. Rosjanie ZABILI WÓJTA gminy Hostomel. Zginął, rozdając chleb i lekarstwa

2022-03-07 9:35

Kolejne tragiczne doniesienia z Ukrainy. Nie żyje wójt gminy Hostomel pod Kijowem. Jurij Pryłypko zginął w poniedziałek (7 marca) rozdając głodnym chleb, a chorym lekarstwa. Wraz z dwoma innymi osobami został rozstrzelany przez Rosjan.

Wójt Hostomla pod Kijowem Jurij Pryłypko zginął w poniedziałek, rozdając chleb i leki – poinformowała gmina Hostomel na Facebooku.

- Mówiono na niego Illicz. Mógł posyłać ludzi na cztery litery, ale nikomu, nigdy nie odmówił pomocy. Nikt go nie zmuszał iść pod kule okupantów. Mógł jak setki innych przesiedzieć w piwnicy. Ale na niego czekano. I dokonał wyboru. Umarł dla społeczności, umarł dla Gostomela, umarł jako bohater. Wieczna pamięć i nasza wdzięczność – napisano.

Czy warto pomagać? (Ukraina)

Przedstawiciele gminy dodali, że Pryłypko nie dożył chwili, o której tak marzył: że Hostomel stanie się miastem. Za mężną obronę przed rosyjskim atakiem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadal w poniedziałek Hostomlowi tytuł miasta -bohatera.

Z uwagi na trwającą wojnę nie można zorganizować wójtowi pogrzebu, gmina prosi więc, by po prostu go wspomnieć i pomodlić się w jego intencji.

Wraz z wójtem zginęły dwie inne osoby.