Konwój rosyjskich pojazdów wojskowych coraz bliżej Kijowa [ZDJĘCIA SATELITARNE]

2022-03-12 7:30

Zdjęcia satelitarne udostępnione w piątek przez amerykańską firmę Maxar Technologies, na które powołuje się Reuters, pokazują, że rosyjskie jednostki wojskowe kontynuują natarcie na ukraińską stolicę i ostrzeliwują artylerią dzielnice mieszkalne.

Na zdjęciach dostarczonych przez Maxar Technologies widoczne są domy mieszkalne i budynki ogarnięte płomieniami, a w mieście Moszun, na północny zachód od Kijowa, widać było rozległe zniszczenia i kratery po uderzeniach.

Na zdjęciach widać było również długie kolumny samochodów przewożących ludzi próbujących uciec z Kijowa, a na jeszcze innym - pożary na lotnisku Antonowa.

Maxar twierdzi, że na jednym ze zdjęć widać rosyjski batalion artyleryjski prowadzące aktywny ostrzał w kierunku południowo-wschodnim.

Informacje opublikowane przez Maxar Technologies, firmę, która od tygodni śledzi przemieszczanie się rosyjskich sił w pobliżu granic Ukrainy i w Ukrainie, nie mogły być niezależnie zweryfikowane przez Reutersa.

Siły rosyjskie bombardowały w piątek miasta w całym kraju i przegrupowywały się do ewentualnego ataku na Kijów, podczas gdy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że jego kraj osiągnął w obencym konflikcie "strategiczny punkt zwrotny."

Czy warto pomagać? (Ukraina)
Sonda
Czy powinno dojść do spotkania Zełenski - Putin?