W kolejnych regionach mogą zostać zamknięte m.in. galerie handlowe

i

Autor: Pixabay.com W kolejnych regionach mogą zostać zamknięte m.in. galerie handlowe

Kolejne województwa będą zamknięte! Lockdown na PÓŁ Polski jeszcze w tym tygodniu?

2021-03-15 8:09

Koronawirus jest z nami już od ponad roku i nie zamierza nas opuszczać. Trzecia fala zalewa kolejne regiony Polski. Rząd wprowadził ostre restrykcje już w czterech województwach, a najpewniej zrobi to także w kilku kolejnych. Wskaźniki zachorowań przekraczają kolejne miejsca na mapie Polski, a te, w których lockdown już wprowadzono, wcale nie radzą sobie zbyt dobrze.

Lockdown w poszczególnych województwach, a nie od razu w całym kraju - rząd przyjął taką strategię, gdy pojawiła się trzecia fala koronawirusa. Jako kryterium do wprowadzania lockdownu w poszczególnych regionach przyjęto wskaźnik liczby zachorowań na 100 tys. mieszkańców. Jeżeli średnia liczba wykrytych przypadków z ostatnich siedmiu dni jest większa niż 40 na 100 tys. mieszkańców, to w danym województwie wprowadzane są ostre  restrykcje.

Nowe obostrzenia wprowadzono już w już w warmińsko-mazurskim (od 27 lutego), pomorskim (od 13 marca), mazowieckim i lubuskim (od 15 marca). Bardzo prawdopodobne, że rząd zdecyduje się także na lockdown w co najmniej czterech kolejnych województwach.

Nowe obostrzenia w kolejnych województwach? Kolejne regiony przekraczają przyjęty wskaźnik

Ustalony przez rząd wskaźnik przekroczyły w ostatnich dniach kolejne województwa - wynika z danych zbieranych przez Piotra Tarnowskiego, który udostępnia je m.in. na Twitterze. W województwie śląskim wskaźnik wynosi już 53,5 wykrytych przypadków na 100 tys. mieszkańców, w kujawsko-pomorskim - 49,8; podkarpackim - 46,3; dolnośląskim - 46,2. Granicę przekroczyło też wielkopolskie, w którym środę wskaźnik wynosił już 43 oraz małopolskie - 41 i łódzkie - 40,2.

Śląskie, dolnośląskie, podkarpackie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie i małopolskie do zamknięcia?

Czy będzie lockdown w woj. śląskim, dolnośląskim, podkarpackim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim i małopolskim? Tego dowiemy się najpewniej jeszcze w tym tygodniu. Jeżeli tak się stanie, to nowe obostrzenia zaczną obowiązywać na pewno jeszcze w tym miesiącu. To może oznaczać np. zamknięcie hoteli, galerii handlowych i placówek kulturalnych oraz powrót uczniów klas I-III szkoły podstawowej do nauki zdalnej.

Sonda
Czy popierasz wprowadzenie lockdownu w woj. mazowieckim i lubuskim?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.03.2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE