Wkrótce otwarcie restauracji i kawiarni? Rząd podał konkretne warunki

i

Autor: pixabay.com Wkrótce otwarcie restauracji i kawiarni? Rząd podał konkretne warunki

Wkrótce otwarcie restauracji i kawiarni? Rząd podał konkretne warunki do spełnienia

2021-02-12 17:36

Rząd zapowiada otwarcie restauracji i kawiarni. Może być to kolejny etap luzowania obostrzeń. Odbędzie się tak jednak wyłącznie jeśli spełnione zostaną konkretne warunki. Wiele zależy od przedsiębiorców, którzy otworzyli swoje biznesy 12.02., czyli m.in. od hotelarzy. Jakie warunki stawia rząd?

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Kiedy otwarcie restauracji i kawiarni?

- Wkrótce będziemy luzować kolejne obostrzenia. Teraz walczymy o otwarcie restauracji i kawiarni - zapowiada wicepremier Jarosław Gowin. Zgodnie z rozporządzeniem rządu 12 lutego w reżimie sanitarnym otworzyły się m.in hotele, baseny, kina, teatry i filharmonie. Rząd zapowiada, że kolejne luzowanie może dotyczyć gastronomii. Muszą zostać jednak spełnione konkretne warunki. 

Otwarcie restauracji i kawiarni: Jakie warunki trzeba spełnić? 

Rząd zapowiada, że gastronomia zostanie otwarta, jeśli spełnione będą konkretne warunki. - Przykładowo jeżeli hotele czy pensjonaty nie stanęłyby na wysokości zadania, np. jeżeli będą tam lekceważone obostrzenia sanitarne, to odsunęłoby w czasie otworzenie restauracji i kawiarni, o co teraz walczmy. Jeżeli jednak wszystko będzie szło zgodnie z planem, to wkrótce będziemy odmrażać kolejne branże - mówi Jarosław Gowin.

Szef resortu zapowiedział też, że pomoc dla zamkniętych branż będzie sukcesywnie wydłużana i rozszerzana.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...