Windows 11 jest już dostępny

i

Autor: Microsoft Windows 11 jest już dostępny

WINDOWS 11 - Jak go pobrać? Jakie są wymagania sprzętowe?

2021-10-06 9:26

Już od wczoraj (5 października) możecie pobrać system Windows 11! Będzie on dostępny w formie bezpłatnej aktualizacji na kwalifikujących się komputerach z systemem Windows 10 oraz nowych komputerach z preinstalowanym systemem Windows 11. Czy Wasz sprzęt nadaje się do tej aktualizacji? Sprawdźcie!

Oprogramowanie jest już gotowe, by trafić na urządzenia pierwszych użytkowników w formie bezpłatnej aktualizacji.

Czy jednak każdy użytkownik Windows 10 będzie w stanie od razu pobrać nowy system? Okazuje się, że nie. Wasz komputer musi spełniać konkretne wymagania, jakie postawili twórcy nowego oprogramowania. Na jakim komputerze możemy zainstalować Windows 11? Poniżej znajdziecie podstawowe wymagania. Żeby dokonać aktualizacji twoje urządzenie powinno mieć: 1 GHz, 64-bitowy, 2-rdzeniowy procesor, 4 GB RAM, 64 GB miejsca na dysku, przynajmniej 9-calowy wyświetlacz, rozdzielczość minimalną: 1366 na 768 pikseli, kartę kompatybilną z DirectX 12 oraz wsparcie dla sterownika WDDM 2,0. Jeśli nie jesteście pewni, czy wasze urządzenie spełnia powyższe wymagania możecie to sprawdzić za pomocą aplikacji PC Health Check. Oprogramowanie dostępne na oficjalnej stronie produktu, przetestuje wasz sprzęt i pokaże czy kwalifikuje się on do aktualizacji.

Windows 11 – jak pobrać system?

Windows 11 można zainstalować po otworzeniu menu Windowsa, które znajduje się na pasku zadań w lewym dolnym rogu. Tam należy kliknąć trybik oznaczający ustawienia. A następnie frazę „Aktualizacja i zabezpieczenia”. Tam wystarczy wybrać Windows Update i sprawdzić dostępne aktualizacje. Może się okazać, że program nie znajduje aktualizacji. Wtedy niestety trzeba poczekać, aż system będzie dostępny dla większej liczby użytkowników. Microsoft oficjalnie ogłosił, że umożliwi instalacje Windowsa 11 na komputerach, które nie spełniają narzuconych wymagań. Jest jednak jeden haczyk, użytkownik decydujący się na taki krok, musi zaakceptować specjalną klauzulę, informującą o braku dalszego wsparcia i zrzeczeniu się jakichkolwiek praw gwarancyjnych, w przypadku wystąpienia problemów. Zdecydujecie się na aktualizację Windowsa?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kongres 590 2021: Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?