Autor: AP Hurkacz - Berrettini NA ŻYWO RELACJA LIVE Polak walczy w półfinale! Wimbledon Hurkacz - Berrettini RELACJA NA ŻYWO WYNIK

Wimbledon. Hurkacz wygrał z Federerem! Polak w PÓŁFINALE Wimbledonu [WYNIK]

2021-07-07 19:17

Co to był za mecz! Hubert Hurkacz konta Roger Federer to było arcyciekawe spotkanie ćwierćfinałowe tegorocznego Wimbledonu. Mimo że Polak walczył z jednym z najlepszych zawodników na świecie, legendą tenisa, to nie można go było skreślać przed meczem. W poprzedniej rundzie pokonał przecież Daniła Miedwiediewa, drugą rakietę świata. Mecz rozpoczął się o 17:25 na korcie centralnym.

Za Hubertem Hurkaczem zwycięstwo, które zapamięta na długo! Dzisiaj wywalczył półfinał Wimbledonu w starciu z legendą Rogerem Federerem, ośmiokrotnym zwycięzcą tego turnieju. Do meczu z Polakiem Szwajcarski tenisista na londyńskich kortach czuł się i grał wyśmienicie. Mimo że Federer był faworytem spotkania to wszyscy brali pod uwagę sensacyjne zakończenie. I tak właśnie się stało. Trzeba pamiętać, że Hubert Hurkacz dopiero w poprzedniej rundzie, w meczu z Daniłem Miedwiediewem stracił pierwsze sety w tegorocznym Wimbledonie. Dzisiaj popołudniu Polak potwierdził swoją wielką formę i wygrał ćwierćfinał. Co ważne spotkanie na korcie centralnym było dla Hurkacza obarczone dodatkowym stresem, bo po naprzeciw niego stanął jego idol. Za niedługo poznamy rywala, z którym Polak powalczy o finał!

1. Wimbledon. Hurkacz kontra idol
  2. Wimbledon. Hurkacz kontra Federer: WYNIK

Wimbledon. Hurkacz kontra idol

Kiedy Roger Federer zaczynał profesjonalną karierę Hubert miał zaledwie jeden roczek. Dla Polaka dzisiejsze zwycięstwo to wielkie wydarzenie w jego karierze, ponieważ Szwajcarski tenisista jest idolem Polaka. - Roger to wyjątkowy zawodnik. To, co osiągnął przez całą karierę, jest niewiarygodne. Także sposób, w jaki gra, jest wyjątkowy. Do tego to świetny facet, wspaniała osoba. Gra przeciw niemu w ćwierćfinale to coś niesamowitego. Zagram najlepiej jak potrafię, by dać sobie szansę na wygranie tego meczu – mówił przed meczem polski tenisista.

Wimbledon. Hurkacz kontra Federer: WYNIK

Mecz rozpoczął się o godzinie 17:25. Po pierwszym secie Polak prowadzi w meczu! Tiebreak decydował o zakończeniu drugiego seta, w którym ostatecznie lepszy był Hurkacz. Trzeci set Hubert Hurkacz zapamięta na długo. Ograł legendę i swojego idola do zera.

Hurkacz - Federer 3:0

• 6:3
  • 7:6 (7:4)
  • 6:0

Hubert Hurkacz w półfinale zagra z zawodnikiem z pary: Berrettini M. (9. miejsce w rankingu ATP)/Auger-Aliassime F. (19. miejsce w rankingu ATP)

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?