Wigilia 2021 WOLNA OD PRACY?! Miliony Polaków ma powody do radości

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wigilia 2021 WOLNA OD PRACY?! Miliony Polaków ma powody do radości

2021-10-21 11:50

Chociaż wydaje się, że lato było jeszcze wczoraj, to spadające liście przypominają, że nadchodzi zima. Nie jest jednak tak źle! Jeśli zima to... Boże Narodzenie. W tym roku święta mogą być wyjątkowe. Nie tylko dzieci i młodzież w wieku szkolnym cieszyć się będą wolną wigilią! 24 grudnia będzie dniem bez pracy dla wielu z nas!

Wigilia 2021 WOLNA OD PRACY?! Miliony Polaków ma powody do radości. I tym razem nie dotyczy to jedynie uczniów. Warto bowiem wiedzieć, że ostatnim dniem nauki przewidzianym w harmonogramie dzieci i młodzieży jest 22 grudnia. Tego dnia będą jednak odbywały się głównie szkolne spotkania, a lekcje będą w większości przypadków odwołane lub skrócone. Wiele zależy oczywiście od decyzji dyrekcji placówki. W 2021 również dorośli będą mogli odetchnąć i przygotować się do uroczystej wieczerzy. Czemu ten rok jest wyjątkowy? 25 grudnia, czyli Boże Narodzenie przypada w sobotę. Zgodnie z prawem w Polsce oznacza to, że pracodawca powinien za dzień świąteczny przyznać inny dzień wolny od pracy. Większość firm decyduje się zatem na ,,odbiór" święta dzień wcześniej! W ten sposób nie będziemy musieli zużywać naszego urlopu, by cieszyć się wolną wigilią.

Przegięła z prędkością na obwodnicy. Wybrała sąd zamiast mandatu

Czy Wigilia będzie wolna w 2022 roku?

Niestety, ta sytuacja jest jednorazowa. Co prawda w przyszłym roku wigilia przed Bożym Narodzeniem również będzie wolna, jednak tylko dlatego, że przypada ona w sobotę. Nie czeka nas również dodatkowy dzień wolny.

QUIZ. Jak dobrze znasz polskie zwyczaje i tradycje? Mniej niż 7 punktów to wstyd

Pytanie 1 z 10
Co symbolizował zapalany ogień przy drogach podczas Dziadów?