Fotoradar zrobił zdjęcie kobiecie idącej pieszo. Wystawiono mandat. Wszystko przez bluzkę z napisem

i

Autor: Unsplash/ Twitter: BBC Radio Bristol Fotoradar zrobił zdjęcie kobiecie idącej pieszo. Wystawiono mandat. Wszystko przez bluzkę z napisem

Fotoradar zrobił zdjęcie kobiecie idącej pieszo. Wszystko przez… TĘ BLUZKĘ!

2021-10-20 9:05

Ta historia wydarzyła się naprawdę. W Wielkiej Brytanii fotoradar zrobił zdjęcie kobiecie, która poruszała się buspasem pieszo. Co ciekawe, ktoś na jego podstawie wystawił mandat i wysłał do zupełnie innej osoby. Winowajcą całego zamieszania była bluzka, którą kobieta miała wówczas na sobie.

O tej kuriozalnej sytuacji wspomniała na Twitterze stacja radiowa BBC Radio Bristol. – Kiedy technologia zawodzi. Paula i Dave Knight otrzymali grzywnę po tym, jak fotoradar pomylił koszulkę kobiety idącej pasem dla autobusów z rejestracją ich pojazdu – czytamy we wpisie.

Ale zacznijmy od początku.

Kobieta miała otrzymać list z mandatem za bezprawne poruszanie się buspasem. I choć data i miejsce wskazywało, że faktycznie mogła w tym czasie znajdować się właśnie w tym miejscu, to osobą na przysłanym zdjęciu był zupełnie ktoś inny. Co ciekawe, kobieta ze zdjęcia poruszała się pieszo i nie było przy niej żadnego pojazdu. Wkrótce jednak udało się rozwiązać zagadkę. Okazało się, że wszystkiemu winna była bluzka, którą nieznana nikomu kobieta miała wówczas na sobie. Ubranie posiadało bowiem napis przypominający tablicę rejestracyjną pojazdu brytyjskiego małżeństwa, co zmyliło fotoradar.

Sprawa zakończyła się dopiero, gdy kobieta interweniowała wyżej. – Grzywna została anulowana przez Bath & North East Somerset Council – podaje BBC Radio Bristol.

Radio Eska na planszy Monopoly Katowice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE