Antylopa bongo

i

Autor: DORIS META F flickr.com Antylopa bongo

Warszawskie ZOO: na świat przyszła antylopa bongo - Jest przesłodka! [VIDEO]

2021-06-22 9:31

It's a girl! BABYBOOM w Warszawskim ZOO trwa w najlepsze! - poinformował warszawski ogród zoologiczny. Właśnie na świat przyszła antylopa bongo. To kolejne narodziny w stołecznym zwierzyńcu. W artykule zobaczycie nagranie wideo małej antylopy.

Mała antylopa bongo w warszawskim ZOO - imię wybiorą mieszkańcy

Mała bongo urodziła się 15 czerwca i jest przyrodnią siostrą urodzonej dwa miesiące temu Molly. Szczęśliwymi rodzicami są Franek, który tatą został już po raz drugi i Walkiria zwana pieszczotliwie Walą. Opiekunowie chwalą dzielną mamusię za niezwykle silny instynkt macierzyński. "Przy malutkiej córeczce jest bardzo czujna i dba o to, by nikt niepotrzebnie nie zakłócał jej spokoju" - napisali. Wala na czas porodu została oddzielona od reszty stada na cały dzień. W spokoju, po kilku godzinach urodziła zdrową córeczkę. "O godzinie 20.00 z minutami przywitaliśmy piękną, zdrową i silną dziewczynkę" - pochwalili się opiekunowie. Mama natychmiast wyczyściła maleństwo, które już po chwili wstało i napiło się pierwszy łyk najzdrowszego pokarmu - mleka. Maleńka antylopa nie ma jeszcze imienia. Jak zwykle wybiorą je mieszkańcy w konkursie ogłoszonym przez zoo.

Wielkie sprzątanie po pożarze w Nowej Białej

Antylopa bongo w warszawskim ZOO - zobaczcie wideo z przesłodki maleństwem!

Na Facebooku warszawskiego ZOO pojawiło się nagranie z maleństwem! Zobaczcie, jak piękna jest nowa mieszkanka ogrodu zoologicznego!

Antylopy bongo - dowiedzie się o nich więcej

Bongo leśne to największa spośród afrykańskich leśnych antylop. Jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem, w naturze na całym świecie żyje ich jedynie około 80 osobników. Zamieszkuje lasy tropikalne i góry w Dolinie Konga. Antylopa ma charakterystyczne ubarwienie. Wierzch i boki są koloru kasztanowego, brzuch i nogi są prawie czarne. Na bokach wyraźnie widać białe, pionowe paski. Jest ich 11 lub 12. Głównym pożywieniem bongo są pnącza, zioła, liście bambusu, młode gałązki krzewów, owoce, liście roślin zielnych. Żyje od 18 do 20 lat. Jest gatunkiem rzadko hodowanym w ogrodach zoologicznych, ze względu na to, że jest trudne w hodowli

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawskie ZOO: na świat przyszła antylopa bongo - Jest przesłodka! [VIDEO]