Muffiny red velvet - czerwone babeczki z kremem. Przepis na walentynki!

i

Autor: Shutterstock Czerwone muffiny z kremem - uroczy i smaczny deser na walentynki 

Walentynki 2021 - zapomnijmy o świętowaniu! Co wolno, a czego nie wolno 14.02.2021?

2021-01-13 9:44

Walentynki 2021 będą się znacząco różnić od poprzednich. Koronawirus pokrzyżował plany wielu zakochanych, którzy marzyli o chwilach spędzonych na wspólnym podróżowaniu. Niestety, plany trzeba będzie zmienić! Co wolno, a czego nie będzie wolno 14 lutego 2021 roku? Czy pójdziemy do kina, teatru lub na spacer bez maseczki?

Walentynki 2021. Świętowanie tego dnia będzie zależało od obostrzeń

Kolacja w restauracji, spektakl w teatrze czy seans w kinie? A może spacer po parku lub centrum miasta? Walentynki 2021 będą zdecydowanie inne niż poprzednie!

Obostrzenia w czasie pandemii co jakiś czas się zmieniają. Zaostrzenie lub ich łagodzenie zależy m.in. od liczby nowych zakażeń lub, jak bywało kilka miesięcy temu, od regionu i zakwalifikowania go do konkretnej - zielonej, żółtej lub czerwonej strefy.Obecnie obostrzenia obowiązują m.in. w placówkach kulturalnych takich jak teatry, kina, muzea, galerie sztuki czy domy kultury. Do 17 stycznia 2021 roku ich działalność jest zawieszona. Zakaz działalności obowiązuje także kluby nocne i dyskoteki oraz restauracje stacjonarne. Można w nich jednak zamówić jedzenie na wynos lub w dowozie. Podobnie jest w restauracjach hotelowych gdzie dozwolone jest jedynie dostarczanie posiłków dla gości do pokoi. Aktualne rządowe ograniczenia dotyczą też galerii handlowych. Na ich terenie mogą działać jednak m.in. księgarnie i drogerie.

Spacer bez maseczki, seans w kinie czy uroczysta kolacja w domowym zaciszu?

Gdyby Walentynki odbywały się przy obecnych warunkach, ich świętowanie byłoby znacznie utrudnione. Złagodzenie obostrzeń mogłoby oznaczać otwarcie restauracji stacjonarnych lub kin i teatrów przy zapełnieniu określonej liczby miejsc - jak bywało już kilka miesięcy temu. Gdyby tak się stało warto zarezerwować stolik wcześniej lub kupić bilet do kina z większym wyprzedzeniem. Może się bowiem okazać, że liczba miejsc lub biletów szybko się... skończyła.Niezależnie od tego czy walentynki będą w tym roku przy dotychczasowych czy złagodzonych obostrzeniach, w kinie czy przy wykwintnej kolacji w domu - z pewnością będą różnić się od poprzednich!

Zatrzymanie podejrzanych "masażystów"

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy restauracje powinny zostać otwarte?