W tych miastach aż roi się od ZARAZKÓW! Niektórych miejsc lepiej nie dotykać! [LISTA]

2021-01-27 9:57
W tych miastach aż roi się od ZARAZKÓW! Niektórych miejsc lepiej nie dotykać!
Autor: Pixaby W tych miastach aż roi się od ZARAZKÓW! Niektórych miejsc lepiej nie dotykać!

PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek z Krakowa sprawdziło, jaki jest stan polskich miast pod kątem czystości. Wyniki PRZERAŻAJĄ! Pod lupę wzięto pięć wybranych miejsc, z którymi mamy najczęstszy kontakt. Okazuje się, że niektórych z nich lepiej w ogóle nie dotykać! W których miastach jest najgorzej?

Najbrudniejsze i najczystsze miasta w Polsce

Badania zostały przeprowadzone w 10 największych miastach w Polsce. Przeprowadził je PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek z Krakowa. Na liście znalazły się: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Lublin, Białystok, Bydgoszcz oraz Łódź. Pod lupę wzięto pięć miejsc, z którymi mamy najczęstszy kontakt każdego dnia. Jak prezentują się wyniki? Możecie być mocno zaskoczeni!

Dla WOŚP jedzie rowerem dookoła Polski

Okazuje się, że najgorsza sytuacja jest w Poznaniu, Katowicach oraz Gdańsku. W stolicy Wielkopolski ilość znalezionych bakterii przekroczyła 14 tys.! W Katowicach jest ich prawie 10 tys., a w Gdańsku nieco ponad 6 tys.

Najczyściej jest natomiast w... Łodzi! Tam znaleziono 1470 bakterii. Na drugim miejscu znalazła się Bydgoszcz (2340 bakterii). Podium zamyka Kraków (2440 bakterii).

Dworce PKP, bankomaty, komunikacja miejska. Czego lepiej nie dotykać?

Oprócz ogólnego podsumowania wyszczególniono również poszczególne miejsca, które są najczęściej dotykane każdego dnia. Pod lupę wzięto bankomaty, galerie handlowe, wózki sklepowe, komunikację miejską oraz dworce PKP. Gdzie jest najgorzej? Podróżując zarówno komunikacją miejską lub wybierając pociąg w Poznaniu lepiej wyposażyć się w płyn do dezynfekcji. Ilość bakterii powala w tych miejscach (ponad 5 tys.). Nie lepiej jest w Gdańsku, jeśli chodzi o dworce PKP oraz Wrocławiu, jeśli chodzi o komunikację miejską.

Bankomaty pełne zarazków? Tak jest w Warszawie (3 tys. znalezionych bakterii) oraz w Poznaniu (2,5 tys. bakterii). Najbrudniejsze galerie handlowe są w Katowicach i Lublinie (około tysiąc bakterii). Natomiast najgorzej z dezynfekcją wózków sklepowych radzi sobie Gdańsk (2,5 tys. bakterii).

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze