Krzesełko czy rowerek?

i

Autor: Canva

W tej popularnej sieci restauracji są rowerki treningowe zamiast krzesełek! [WIDEO]

2021-12-22 12:28

Klienci tej popularnej sieci restauracji zapewne byli zaskoczeni, gdy przy stoliku zamiast klasycznych krzesełek znaleźli stacjonarne rowerki treningowe, na których na bieżąco mogli spalić kalorie ze spożywanego właśnie posiłku. Jaka restauracja wprowadziła takie rozwiązanie i ile trzeba tam ćwiczyć, żeby spalić obecnie najpopularniejszy produkt z ich menu?

Trening w restauracji podczas jedzenia?

Wiele osób zapewne zaskoczy, że restauracją, która postanowiła zadbać o zdrowy styl życia swoich klientów jest jedna z restauracji należących do sieci McDonald’s. Rowerki stacjonarne postawiła jedna z chińskich restauracji. Dzięki temu, klienci restauracji podczas jedzenia frytek, burgerów i picia słodkich napojów będą mogli zmniejszyć liczbę przyjmowanych kalorii podczas pedałowania.

W Polsce też można znaleźć rowerki treningowe w McDonald’s. W niektórych restauracjach są one ustawione w strefie dla dzieci. Rowerki podłączone są do monitorów, które wyświetlają trasę rowerową. W ten sposób najmłodsi klienci tej restauracji mogą spalić trochę kalorii po posiłku. Jednak zamiana krzesełka na rowerek treningowy budzi obawy, czy pedałując podczas posiłku nie zwiększa się ryzyko zadławienia lub zakrztuszenia.

Warto zastanowić się, ile czasu trzeba spędzić na takim rowerku, żeby spalić kalorie z najpopularniejszego zimowego burgera z tej sieci – mowa tu o Burgerze Drwala. Ten burger ma w sobie aż 925 kalorii. W tracie jazdy na rowerku treningowym w umiarkowanym tempie spalamy ok. 400 kalorii na godzinę, co oznacza, że chcąc oczyścić swoje sumienie po zjedzeniu takiego posiłku musielibyśmy pedałować w restauracji ponad 2 godziny! Chociaż pomysł wydaje się bardzo ciekawy to raczej nie pozwoli nam na zamówienie kolejnego hamburgera bez żadnych wyrzutów sumienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!