Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Wszczepiony chip potwierdzi, czy jesteś zaszczepiony przeciw COVID. To prawdziwa rewolucja! [WIDEO]

2021-12-21 12:09

Zwolennicy teorii spiskowych mówiących o tym, że wraz ze szczepionką otrzymamy chip zapewne właśnie przecierają oczy ze zdumienia. Bo oto oficjalnie pierwsza firma stworzyła microchip aplikowany, pod skórę, który po zeskanowaniu pokaże aktualny status zaszczepienia na COVID. Więcej o wynalazku przeczytacie w artykule.

Podskórny chip z aktualizacją szczepienia na COVID-19

Powszechne użycie podskórnych microchipów może wkrótce stać się faktem. Nie jest to nowość, bo pierwszą osobą, która miała wszczepiony chip pod skórę był Kevin Warwick już w 1998 roku. A w 2017 roku pewna firma z USA zaoferowała zaczipowanie swoim pracownikom. Dzięki chipom pracownicy mogli bez potrzeby używania kluczy dostać się do pomieszczeń w biurze, a także dokonywać płatności na firmowych stołówkach.

Chociaż tego rodzaju implanty nie weszły jeszcze do powszechnego użytku, to ich temat wzbudza wiele kontrowersji. Wiele osób obawia się, że jest to krok w kierunku pełnej kontroli rządów nad prywatnością mieszkańców. Szwedzka firma Epicenter niezależnie od kontrowersji, jakie ich wynalazek wzbudza zaprezentowała swój, najnowszy wynalazek. Jest to microchip, który jest w stanie przechowywać w swojej pamięci Unijny Certyfikat COVID, czyli tzw. „paszport covidowy”.

Te małe urządzenie jest aplikowane podskórnie, a jego zawartość może zostać odczytana po zeskanowaniu np. przez smartfon lub inny czytnik NFC. South China Morning Post udostępniło nagranie z udziałem pracownika firmy Epicenter - Hannesa Sjöblada, który demonstruje, o ile wygodniejsze może być w obecnych czasach posiadanie mikrochipa z zakodowanym paszportem covidowym. Warto zaznaczyć, że chip można bezpiecznie usunąć z ciała. Zatem, jeśli ktoś zdecyduje się skorzystać z podskórnego microchipa Epicenter, to nie jest to decyzja dożywotnia. A wy co myślicie o takiej formie weryfikacji szczepień? Dajcie znać w komentarzach.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy podskórne mikrochipy z certyfikatem szczepienia to dobry pomysł?