Uwaga kierowcy! Na stacjach nie będzie ceny za litr benzyny i Diesla! To najnowszy pomysł Unii Europejskiej

i

Autor: Canva.com Uwaga kierowcy! Na stacjach nie będzie ceny za litr benzyny i Diesla! To najnowszy pomysł Unii Europejskiej

Uwaga kierowcy! Na stacjach nie będzie ceny za litr paliwa! To najnowszy pomysł Unii Europejskiej

2021-01-19 13:10

Uwaga kierowcy! Na stacjach nie będzie ceny za litr benzyny i Diesla! To najnowszy pomysł Unii Europejskiej. Na wyświetlaczach przed stacjami już nie zobaczymy ile aktualnie zapłacimy za jeden litr. Teraz pokazywać się będzie cena paliwa w złotówkach na 100 kilometrów. Właściciele aut są mocno zdezorientowani.

Uwaga kierowcy! Na stacjach nie będzie ceny za litr paliwa! To najnowszy pomysł Unii Europejskiej. Wyświetlacze przed stacjami, które do tej pory prezentowały obecną cenę za litr będą prezentować cenę w złotówkach na 100 kilometrów. To poważne utrudnienie dla kierowców, zwłaszcza jeśli nie planujemy tankować baku do pełna. UE tłumaczy, że jej pomysł ma pomóc w rozwoju czystej mobilności. Co ważne, już teraz pojawiają się pierwsze negatywne opinie o zmianie. Kierowcy zauważają, że w zależności od stylu jazdy, rocznika samochodu i warunków na drodze inaczej należy liczyć tego typu kwotę.

Nowa dyrektywa UE obowiązuje już od 7 grudnia 2020, jednak stacje dopiero zaczynają zmieniać sposób informowania kierowców o cenie paliwa. Może się jednak okazać, że już w przyszłym roku nigdzie nie znajdziemy tradycyjnego przelicznika za 1 litr.

Ceny paliw 2021 - czy pójdą w górę?

Ceny paliw w 2021 szybują do góry. Już teraz za litr zapłacimy prawie 5 złotych, a może być i drożej. Najwyższego skoku spodziewać należy się w okresie wakacyjnym i na wiosnę.

Zima daje się we znaki kierowcom w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE