Upalny czwartek w Polsce. Miejscami możliwe burze z gradem!

2021-07-07 14:53
Upał
Autor: Shutterstock Upalny czwartek w Polsce. Miejscami możliwe burze z gradem!

Szykuje się upalny czwartek w Polsce. Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominować wyże z centrami nad Zatoką Biskajską, Bałtykiem i zachodnią Rosją. Polska będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego w strefie pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego, jedynie krańce wschodnie kraju pozostaną w zasięgu wyżu. Miejscami możliwe burze nawet z gradem!

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominować wyże z centrami nad Zatoką Biskajską, Bałtykiem i zachodnią Rosją. Na pozostałym obszarze kontynentu będą znajdować się płytkie niże, między innymi nad Austrią, Morzem Północnym i Anglią. Polska będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego w strefie pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego, jedynie krańce wschodnie kraju pozostaną w zasięgu wyżu. Wschodnia część kraju będzie w gorącej masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego, a zachodnia w chłodniejszej polarnej morskiej. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie nieznacznie spadać.

CZYTAJ TAKŻE: Deszcz meteorytów w lipcu 2021: kiedy i gdzie oglądać spadające gwiazdy?

Upalny czwartek! Miejscami burze z gradem

Jak podaje PAP w dzień na wschodzie pogodnie, jedynie na Suwalszczyźnie okresami więcej chmur i przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, a w pasie od Pomorza i Warmii przez Kujawy i Ziemi Łódzką po Opolszczyznę, Górnym Śląsk i Małopolskę burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 30 mm, na południu Górnego Śląska i Małopolski do 50 mm. Miejscami grad.

Temperatura maksymalna od 28 st. C do 32 st. C. Chłodniej na zachodzie kraju od 20 st. C, 22 st. C w pasie od Pomorza, przez Ziemię Lubuską, aż po zachód Dolnego Śląska do 26 st. C, 27 st. C na wschodzie Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie północny i północno-wschodni, na pozostałym obszarze południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 100 km/h

Pies uwięziony na balkonie w upał!

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze