Ukraina: Gwardia Narodowa PO RAZ PIERWSZY poinformowała o stratach wojennych

2022-05-11 17:33
Ukraina: gwardia Narodowa PO RAZ PIERWSZY poinformowała o stratach wojennych
Autor: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY Ukraina: gwardia Narodowa PO RAZ PIERWSZY poinformowała o stratach wojennych

Wojna w Ukrainie trwa już ponad dwa miesiące. Od tego czasu Gwardia Narodowa Ukrainy nie informowała o stratach wojennych. Właśnie opublikowano pierwsze informacje w tej sprawie. Ile osób zginęło? Ile osób zostało rannych?

Gwardia Narodowa Ukrainy po raz pierwszy od początku rosyjskiej inwazji podała wielkość strat wojennych w swoich szeregach. - Jak dotąd zginęło 501 żołnierzy naszej formacji, a 1697 zostało rannych - poinformował w środę Ołeksij Nadtoczyj, naczelnik Zarządu Operacyjnego Gwardii Narodowej Ukrainy.

Czytaj także: To ma być przełomowy moment w wojnie w Ukrainie. Mówi o tym wojsko. Podano datę!

Nadtoczyj zaznaczył na briefingu prasowym, że Gwardia Narodowa bierze udział w działaniach obronnych na kierunkach operacyjnych:

  • donieckim,
  • charkowskim,
  • sumskim,
  • we wschodniej części taurydzkiego
  • oraz w rejonie rzeki Boh.

Prócz tego realizuje działania na granicy z Białorusią.

Gwardia Narodowa Ukrainy to formacja zbrojna podporządkowana resortowi spraw wewnętrznych.

Według oficjalnych danych ONZ, podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło 3381 cywilów, a 3680 zostało rannych - wynika z najnowszego oficjalnego bilansu. Według oficjalnych danych ONZ, podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło 3381 cywilów, a 3680 zostało rannych - wynika z najnowszego oficjalnego bilansu. - Rzeczywista liczba ofiar jest jednak o tysiące wyższa - zaznaczyła we wtorek kierująca misją ONZ na Ukrainie Matilda Bogner.- zaznaczyła we wtorek kierująca misją ONZ na Ukrainie Matilda Bogner.

QUIZ. Banalny test wiedzy o historii Polski. Nawet dzieci powinny znać odpowiedzi

Pytanie 1 z 10
Na który rok datuje się Chrzest Polski?
Ambasador Rosji obrzucony krwią. Chciał złożyć kwiaty pod pomnikiem radzieckich żołnierzy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze