Trzęsienie ziemi w Japoni koło Fukushimy. Są ofiary! Będą kolejne wstrząsy! [FILM, ZDJĘCIA]

i

Autor: PAP/EPA Trzęsienie ziemi w Japoni koło Fukushimy. Są ofiary! Będą kolejne wstrząsy! [FILM, ZDJĘCIA]

Trzęsienie ziemi w Japoni koło Fukushimy. Są ofiary! Będą kolejne wstrząsy! [FILM, ZDJĘCIA]

2022-03-17 9:05

Trzęsienie ziemi, które według najnowszych ustaleń miało magnitudę 7,4 nawiedziło w środę północny wschód Japonii. Jest jedna ofiara śmiertelna, wiele osób zostało rannych, możliwe są kolejne wstrząsy.

Amerykańskie służby geologiczne USGS potwierdziły, że wstrząs miał magnitudę 7,4.

Trzęsienie było odczuwalne w Tokio - w części stolicy nie ma prądu, podobnie jest w mieście Soma w prefekturze Fukushima. W sumie, jak podaje Associated Press, ponad 2 mln gospodarstw w kraju pozbawionych jest zasilania.

Japońska agencja meteorologiczna ostrzega przed kolejnym wstrząsem o podobnej sile, do którego może dojść w ciągu tygodnia.

Wcześniej informowano, że wstrząs miał magnitudę 7,3. Trzęsienie było odczuwalne w Tokio - w części stolicy przez pewien czas nie było prądu, podobnie jak w mieście Soma w prefekturze Fukushima.

Nie odnotowano żadnych naruszeń w funkcjonowaniu elektrowni atomowej w Fukushimie, ani dwóch innych, pobliskich siłowniach nuklearnych.

W położonym w prefekturze Fukushima mieście Itate doszło do pożarów i uszkodzeń budynków.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE