Okulary przeciwsłoneczne

i

Autor: Pexels

Vision Express

Trendy w okularach – nowoczesne fotochromy i rewolucyjne okulary przeciwsłoneczne

2024-06-24 10:08

„Odwrócone” soczewki Ray-Ban Reverse oraz nowoczesne szkła fotochromowe Transitions – to może być hit tego lata. Vision Express zaprezentowało nową ofertę podczas wydarzenia w Westfield Arkadia, gdzie marka świętowała swoje 30-lecie w Polsce.

Ray-Ban Reverse, czyli okulary z „wklęsłymi” soczewkami

Okulary Ray-Ban Reverse wyróżniają się innowacyjnymi, odwróconymi soczewkami, które nadają awangardowy, modny wygląd. Dzięki rewolucyjnej technologii projektowania i produkcji, szkła są perfekcyjnie dopasowane do twarzy, zapewniając komfort noszenia i wyjątkową estetykę. Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban Reverse to nie tylko modny dodatek, ale także pełna ochrona przed promieniowaniem UV. Doskonale sprawdzą się w zestawieniu z casualowymi, codziennymi stylizacjami, jak i eleganckimi strojami. W tym roku nowością jest limitowana edycja okularów Ray-Ban Reverse sygnowana przez kompozytora i wokalistę Lennego Kravitza.

W kolekcji można znaleźć m.in. kultowe Aviatory w odświeżonej, „zakrzywionej” wersji. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, m.in. zielone szkła w złotych oprawkach, ciemnofioletowe w złotych oprawkach oraz szare soczewki w czarnych oprawkach. Ostatnie z wymienionych sygnowane są autografem ambasadora. Z kolei Ray-Ban Reverse Wayfarer zachwycają grubymi oprawami wykonanymi z acetatu, w równie szerokiej jak Aviatory gamie kolorystycznej, choć najbardziej wyróżnia się model z zielonymi oprawkami – dostępny wyłącznie w Vision Express.

W obu modelach występują soczewki typu „washed”, które nadają okularom charakter vintage. To autorski projekt Ray-Ban, dzięki któremu trudno pomylić tę markę z inną marką optyczną.

Odczarowujemy fotochromy – nowoczesne soczewki Transitions

Drugim ciekawym produktem, którym dzisiaj może pochwalić się Vision Express w Polsce są soczewki Transitions, czyli szkła automatycznie dostosowujące się do zmiennych warunków oświetleniowych. Soczewki przyciemniają się na zewnątrz i powracają do przejrzystości w pomieszczeniach. To zupełnie nowa generacja, która nie przypomina już dawnych soczewek fotochromowych.

– Szkła Transitions dostępne są w dwóch wariantach: Signature Gen 8 oraz XTRActive. Pierwsze z nich przyciemniają się i wracają do przezroczystości w krótkim czasie. Drugie przyciemniają się znacznie mocniej, więc są idealnym produktem dla osób posiadających wadę wzroku i wrażliwych na światło. Co więcej, soczewki Transitions XTRActive przyciemniają się także zza szyby samochodu, zatem są polecane kierowcom. Zarówno Transitions Signature Gen 8, jak i Transitions XTRActive są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych (nawet fioletowym czy bursztynowym), co dowodzi, że nie są to klasyczne, szarobrązowe fotochromy, ale modny dodatek – mówi Tomasz Krawczyk, Brand Manager Vision Express.

Soczewki Transitions pełnią 4 kluczowe funkcje: są soczewkami korekcyjnymi, na zewnątrz przyciemniają się i pełnią funkcję okularów przeciwsłonecznych, chronią wzrok przed promieniami UVA i UVB, a także blokują światło niebieskofioletowe emitowane m.in. przez ekrany.

Salony z odświeżonym wnętrzem

Salon Vision Express w warszawskiej Arkadii został otwarty w 2004 roku. Przeszedł renowację w 2016 roku, a od kilku dni możemy oglądać go w zupełnie nowej odsłonie. Projekt charakteryzuje się nowoczesnym, ale i przytulnym, ciepłym wnętrzem, z drewnianymi meblami i przejrzystymi witrynami. Od 2020 roku Vision Express jest częścią grupy EssilorLuxottica, czyli właściciela marki Ray-Ban, dlatego w salonie zadbano także o wyraźną ekspozycję tych okularów w specjalnej strefie. W punkcie w Arkadii funkcjonują również dwa nowoczesne gabinety do badania wzroku.

W planach marki na ten rok jest przede wszystkim renowacja istniejących salonów i dostosowywanie ich do nowego, włoskiego projektu. Obecny koncept salonów Vision Express powstał w Mediolanie. Został stworzony przez grupę architektów Essilor Luxottica i odpowiada obecnym potrzebom klienta oraz światowym trendom.

Informacja prasowa