Spadające głazy przygniotły ludzi w samochodzie! Nie żyje 9 osób!

i

Autor: Twitter/Handsm/Vipin Kumar

Spadające głazy przygniotły ludzi w samochodzie! Nie żyje 9 osób!

2021-07-26 10:09

Od skalnej ściany oderwały się głazy i ruszyły w dół stromej doliny. Uderzyły w most, który następnie się zawalił. Dziewięć osób zginęło po tym, jak runęły na ich samochód. Tragedia miała miejsce w północnych Indiach. Lokalne władze wraz z policją ostrzegają o możliwych osunięciach ziemi. Wszystko przez ulewne deszcze.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę w północnych Indiach. W stanie Himachal Pradesh od skalnej ściany oderwały się głazy i ruszyły w dół na ludzi. Fragmenty kamieni zniszczyły most i zaparkowane w u podnóża góry samochody. Uderzyły w jeden z nich, w którym było 11 osób. Dziewięć osób zginęło, dwie zostały ranne. Obrażenia odniósł również przypadkowy przechodzień. Według gazety "Hindustan Times" część ofiar pochodziła ze stolicy kraju Delhi, odwiedzali popularną miejscowość turystyczną Chitkul. Główny minister stanu Himachal Pradesh, Jairam Thakur, opisał ten incydent jako "rozdzierający serce".

Wszystko przez ulewne deszcze. Policja i władze ostrzegają

Lokalne władze i policja w związku z przewidywanymi silnymi opadami deszczu ostrzegają o dalszych możliwych osunięciach ziemi. W sobotę w zachodnioindyjskim stanie Maharasztra zginęło co najmniej 136 osób po tym, jak ulewy zalały setki wiosek i zmiotły z powierzchni ziemi domy. W części Indii od kilu dni zdarzają się lawiny błotne i powodzie wywołane ulewnymi deszczami. Kraj doświadcza skutków pory monsunowej, która trwa od czerwca do września każdego roku.

Sonda
Czy obawiasz się powodzi i innych gwałtownych zjawisk związanych z pogodą w Polsce?