Toaleta gender-inclusive na polskiej uczelni! To dla osób które źle czują się w zwyczajnych toaletach

2021-11-26 9:30
Na Wydziale Anglistyki UAM pojawiła się toaleta gender-inclusive
Autor: RSS UAM Na Wydziale Anglistyki UAM pojawiła się toaleta gender-inclusive

Na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Collegium Heliodori Święcicki pojawiła się toaleta gender-inclusive. Wszystko na wniosek Rady Samorządu Studentów, która zdecydowała się wystąpić z wnioskiem do władz uczelni o zorganizowanie takiej toalety. "w odpowiedzi na głosy studiujących na wydziale osób niebinarnych, które nie czują się komfortowo, korzystając z łazienek z podziałem na płeć męską i żeńską" - podkreśla rada studentów.

Rada Samorządu Studentów Wydziału Anglistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu poinformowała w swoich mediach społecznościowych o utworzeniu toalety gender-inclusive. Toaleta przeznaczona jest dla wszystkich, bez względu na identyfikację płciową. Jak poinformowała rada, na taki zdecydowano się z myślą o "osobach niebinarnych, które nie czują się komfortowo, korzystając z łazienek z podziałem na płeć męską i żeńską.".

Jak tłumaczą studenci, stworzenia takiej toalety jest wyjściem naprzeciw dla osób niebinarnych. Dzięki takim miejscom uczelnia ma przyjazna dla wszystkich. Dzięki temu ma wzrosnąć poczucie wygody i bezpieczeństwa studentów.

Toaleta gender-inclusive znajduje się w Kolegium Heliodora Święcickiego przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu, tuż za salą 216. Korzystać z niej mogą wszyscy, którzy nie czują się komfortowo w toaletach z podziałem na płeć.

Studenci wydziału dodają, że zgodnie z wartościami wyznawanymi przez wydział anglistyki, chcą promować tolerancję i różnorodność. Problemów na powstanie takiej toalety nie robiły także władze uczelni, które po zasygnalizowaniu pomysłu na stworzenie takiej toalety, od razu zrealizowały pomysł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Pytanie 1 z 14
Od stycznia 2022 roku rodzice dostaną kolejny dodatek na dzieci. Co to takiego?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze