Strażak

i

Autor: Kacper Klonowski

Testy dla strażaków: nie zalicza ich nawet połowa kandydatów! Sprawdź, jak ty sobie poradzisz!

2021-07-23 11:39

Odwaga i odpowiedzialność - to głównie cechuje strażaków. Wielu z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, jak wiele innych umiejętności jest nam potrzebnych. Testy na strażaków ochotników nie zalicza nawet połowa kandydatów. Sprawdź, jak ty sobie poradzisz!

Testy dla strażaków PSP i OSP

Strażacy to jedna z tych służb mundurowych, na którą zwykle nie mówi się złego słowa. Najczęściej to właśnie oni jako pierwsi pojawiają się na miejscach wypadków i pożarów, ratując ludzkie zdrowie oraz życie. Dzwonimy po nich również w sprawach "mniejszej wagi" – wyważenia drzwi do zamkniętego mieszkania, wyciągnięcia uwięzionych zwierząt czy takich, które weszły za wysoko i teraz nie mogą zejść.

Zobacz też: Dostałbyś się do POLICJI w 2021 roku? Sprawdź! Testy jak dla 10-latka! [QUIZ]

Strażak musi być nie tylko odważny i umieć szybko reagować. O przetrwaniu w trudnych warunkach często decyduje u niego bogata wiedza z zakresu fizyki, mechaniki, chemii czy anatomii. Niemałe znaczenie ma także sprawność fizyczna.

Czy łatwo jest zostać strażakiem? Czy TY mógłbyś nim zostać? Możesz przekonać się już teraz. Oto testowe pytania dla strażaków OSP i PSP sprawdzające ich wiedzę z zakresu gaszenia pożarów, ratowania ofiar wypadków czy udzielania pierwszej pomocy.

Poradzisz sobie? Sprawdźmy!

Sprawdź, czy możesz zostać strażakiem! Rozwiąż test!

Pytanie 1 z 5
Co powinien zrobić strażak po usłyszeniu sygnału akustycznego w aparacie powietrznym:
Chcą zostać strażakami - trwają testy sprawnościowe