Testy antygenowe na COVID-19 w Lidlu od 7 maja! [CENA]

2021-05-07 8:41
LIDL
Autor: SHUTTERSTOCK LIDL

Lidl jako pierwszy w Polsce będzie sprzedawał testy antygenowe w kierunku SARS-CoV-2. Już od dziś [7 maja] będą one dostępne w sprzedaży stacjonarnej. Jaka będzie cena testów na COVID-19 z Lidla? Jak działają? Szczegóły w artykule.

7 maja w Lidlu pojawią się testy antygenowe w kierunku SARS-CoV-2. Po raz pierwszy takie testy trafią do sprzedaży w sieci handlowej w Polsce. Jak działają?

Testy antygenowe na COVID-19 w Lidlu. Jak działają?

Testy antygenowe sprzedawane w Lidlu to testy Boston Biontech. Pozwalają wykryć antygeny koronawirusa w wymazie pobranym z przedniej części nosa. Testy posiadają diagnostyczny certyfikat IVD.

Jak podaje Lidl w komunikacie, szybki test antygenowy na COVID-19 to wyrób medyczny do diagnostyki in vitro używany w diagnostyce zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Pozwala wykryć wirusa w wymazach z przedniej części nosa, w przypadku podejrzenia zakażenia COVID-19.

Testy antygenowe z Lidla [CENA]

Szybkie testy antygenowe z Lidla są sprzedawane w zestawie pięciu sztuk. Cena pojedynczego testu antygenowego to 19,80 zł, a za całe opakowanie zapłacimy 99 zł. Liczba testów w sklepach jest ograniczona.

Testy antygenowe z Lidla. Jak zrobić test w domu?

Test antygenowy na COVID-19 służy do samokontroli i może być wykonany w domowych warunkach. Wiarygodność testu jest bardzo wysoka: swoistość 99,2 proc., dokładność 98,72 proc. oraz czułość na poziomie 96,77 proc. Wynik testu otrzymujemy już po 15 minutach. Każdy test składa się ze sterylnej wymazówki, probówki, roztworu ekstrakcyjnego oraz instrukcji.

Raport z anteny 06.05
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze