Tęsknicie za olimpiadą? Dla mieszkańców TEGO KRAJU igrzyska w Tokio dopiero się zaczęły!

2021-08-13 14:32
olimpiada
Autor: Pixabay.com

Igrzyska olimpijskie oficjalnie zakończyły się w niedzielę, 8 sierpnia. Większość fanów sportu pogodziła się już z pożegnaniem emocji związanych z występami sportowców na licznych olimpijskich arenach. Tymczasem jest jeden kraj, gdzie olimpiada... wciąż trwa. We wtorek, telewidzowie z Korei Północnej mogli emocjonować się meczem piłkarek rozegranym... 21 lipca. To pierwszy przekaz z Tokio wyemitowany w tym kraju.

Mecz piłki nożnej kobiet Anglia - Chile, był pierwszą relacją z igrzysk olimpijskich, wyemitowaną w północnokoreańskiej Telewizji Centralnej. Do tej pory, żaden przekaz z olimpiady w Tokio nie pojawił się w głównych mediach kraju rządzonego przez Kim Dzong Una.

Jak informują media, Koreańczycy z północy nie wykupili oficjalnych praw do transmisji z igrzysk. Na imprezie nie występowali również sportowcy z tego kraju. Oficjalną przyczyną były obawy przed zakażaniami COVID-19.

Wtorkowa retransmisja - jak podają media - wyemitowana została bez komentarza i w bardzo niskiej jakości. Nie jest jasne, skąd pracownicy północnokoreańskiej telewizji pozyskali to nagranie.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy relacje z dużych imprez sportowych emitowane są w Korei Północnej z opóźnieniem. Z kolei kilka lat temu internet obiegła informacja, jakoby państwowe media poinformowały północnych Koreańczyków, że ich reprezentacja... zdobyła mistrzostwo świata w piłce nożnej. W sieci można było zobaczyć nawet materiał wideo z tamtejszej telewizji, pokazujący rzekome sukcecy kadry.

Bardzo szybko jednak okazało się, że to klasyczny fake news, zaś wideo było parodią prawdziwego programu informacyjnego.

Policjanci eskortowali 10-latka na przeszczep serca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze