Terlecki nazwał kobietę krytykującą rząd "kretynką". Został ukarany

2021-12-14 18:28
Ryszard Terlecki
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Ryszard Terlecki

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki ukarany. Na początku listopada w galerii handlowej nazwał kobietę krytykującą rząd "kretynką". Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci. Komisja sejmowa zareagowała.

- Sejmowa komisja etyki ukarała szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego zwróceniem uwagi za nazwanie kobiety w galerii handlowej w Krakowie kretynką - poinformowała we wtorek wiceprzewodnicząca komisji Monika Falej (Lewica).

Czytaj także: Ryszard Terlecki do kobiety w galerii handlowej: Jest pani kretynką [NAGRANIE]

"Jest pani kretynką"

Falej przekazał, że komisja zdecydowała o karze zwrócenia uwagi Terleckiemu. To jedna z trzech możliwych form ukarania posła. Jak przekazała posłanka, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS w listopadzie obraził kobietę, która krytycznie wypowiedziała się o rządach Zjednoczonej Prawicy. Do sytuacji doszło w jednej z galerii handlowych w Krakowie. Terlecki zwrócił się do kobiety krytykującej rząd słowami: "jest pani kretynką".

Falej przekazała, że słowa Terleckiego naruszyły zasadę poszanowania godności innych osób i dbałości o dobre imię Sejmu oraz zasadę odpowiedzialności za swoje działania. "Obrażanie wyborców, którzy wyrażają swoje niezadowolenie z działań PiS, jest niegodne mandatu posła" - podkreśliła wiceprzewodnicząca komisji.

 Wniosek do komisji etyki ws. ukarania Terleckiego złożyła grupa posłów KO.

 Na krótkim filmie upublicznionym w mediach społecznościowych przez liderkę Inicjatywy Polska, posłankę Koalicji Obywatelskiej Barbarę Nowacką, zarejestrowano wymianę zdań między wicemarszałkiem Terleckim a przechodzącą kobietą, która miała odbyć się w jednej z krakowskich galerii handlowych. "Chciałam tylko powiedzieć, że to, co dzieje się w kraju, to, co robicie kobietom, jest po prostu karygodne" - mówi na filmie kobieta, zwracając się do polityka PiS. "Jest pani kretynką" - słychać odpowiedź wicemarszałka.

Zobacz wideo:

QUIZ. Nazwy znanych marek po polsku brzmią kuriozalnie. Rozpoznasz wszystkie?

Pytanie 1 z 15
"Reserved" to po polsku...
Wystawa IPN - stan wojenny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze