Te banknoty wkrótce stracą ważność! Lepiej szybko je wydaj lub wymień

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Te banknoty wkrótce stracą ważność! Lepiej szybko je wydaj lub wymień

2022-07-03 17:58

Chociaż większość z nas używa już niemal przy każdej transakcji karty debetowej lub kredytowej, to niektórzy wciąż lubią mieć przy sobie gotówkę. Niektórzy zbierają również banknoty w obcych walutach, na wszelki wypadek. Jeśli w waszym posiadaniu są angielskie banknoty o nominałach 20 i 50 funtów, to warto sprawdzić, czy nie stracą ważności w ciągu najbliższych tygodni!

W obiegu wciąż znajduje się ponad 6 miliardów funtów papierowych banknotów z wizerunkiem ekonomisty Adama Smitha i około 8 miliardów funtów papierowych banknotów o nominale 50 funtów na których widnieją wizerunki przedsiębiorcy Matthew Boultona i inżyniera Jamesa Watta.

W roku 2021 odbyła się emisja polimerowego banknotu o nominale 50 funtów z wizerunkiem Alana Turinga. Natomiast na nominale 20 funtów znajduje się wizerunek malarza Williama Turnera. To one będą ważnymi w kolejnych latach.

Nieważne banknoty - do kiedy można je wymienić?

To już ostatnie tygodnie używania papierowych banknotów z wizerunkiem Adama Smitha oraz Jamesa Watta i Matthew Boultona. Angielskie banknoty o nominałach 20 i 50 funtów stracą wkrótce ważność. Nastąpi to już 30 września 2022 r. Wtedy to banknoty o tych nominałach i z tej serii stracą status prawnego środka płatniczego.

Quiz. Wakacyjne przeboje muzyczne. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 12
"Rewelacja na Bałtyku, lody, lody na patyku" to utwór zespołu Skaner. Tytuł piosenki to "Lato w..."
Zwierzęta dostały kurtyny wodne na upalne dni

Oszczędzanie przy niskich zarobkach? To możliwe!

Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak to zrobić.

Listen to "5 sposobów na oszczędzanie przy niskich zarobkach" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE