Parkomat

i

Autor: Tomasz Golla

Tak zapłacisz taniej za parkowanie! Jest na to kilka sposobów!

2021-05-19 10:44

Jak zapłacić taniej za parkowanie? Z pewnością takie pytanie zadaje sobie wielu kierowców z miast, którzy każdego dnia szukają parkingów a kiedy go znajdą przychodzi im płacić, i bardzo często słono. Czy można jednak płacić za parking mniej? Jakie są sposoby parkować taniej w miastach?

Jak taniej parkować? W wielu miastach strefy płatnego parkowania to bardzo droga sprawa. Za godzinę parkowania niekiedy trzeba zapłacić nawet 7 złotych. Nic więc dziwnego, iż kierowcy szukają pomysłów jak płacić dużo mniej. Można tego dokonać? W jaki sposób? Oto kilka popularnych pomysłów.

M jak mama: Dlaczego warto ćwiczyć w ciąży?

W centrum prawie za darmo? Da się to zrobić!

Czy w centrum można parkować prawie za darmo? Tak. Wystarczy kupić abonament - przynajmniej taka możliwość jest w wielu miastach. Mało tego, wiele miast oferuje takie abonamenty dla mieszkańców - wtedy cena jest w zasadzie symboliczna. Jeśli sami nie mieszkamy w centrum a mamy znajomego który tam mieszka, w wielu przypadkach może on nas samochód zarejestrować "do systemu". Nawet jeśli takiej opcji nie mamy, warto zainteresować się abonamentem. Jeśli regularnie korzystamy z stref płatnego parkowania - taka opcja będzie dla nas dużo tańsza.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:

Nowsze auto - płacisz mniej

Miasta wprowadzają także tańsze, a niekiedy także bezpłatne parkowanie dla aut elektrycznych. Coraz więcej w przypadku samochodów mówi się o ich szkodliwym wpływie na środowisko. Jak wiadomo dla środowiska znacznie przyjaźniejsze są samochodu elektryczne. Nie produkują one także smogu który jest prawdziwą zmorą polskich miast. Właśnie dlatego, jeśli już ktoś decyduje się na nowe auta, może warto pomyśleć o tych przyjaznych środowisku. Możemy zyskać bonus w postaci darmowego lub prawie darmowego parkowania.

Korzystaj z parkingów Park & Ride

W większych miastach coraz częściej pojawiają się parkingi Park & Ride. Tutaj zostawiamy samochód na parkingu i idziemy na tramwaj, autobus, metro. Zazwyczaj warunkiem korzystania z takiego parkingu jest ważny bilet na komunikację miejską. I tutaj zależy od lokalizacji - albo takie parkingi są przepełnione, ale wręcz przeciwnie - świecą pustkami.