Gdzie się wybrać na zakupy?

i

Autor: pixabay.com

Style ubioru. Co mówi o tobie twoje ubranie?

2021-05-20 14:41

Styl ubioru - mówi o tobie więcej niż sądzisz. Na każdą okazję jest on zawsze nieco inny. Jednak na co dzień - każdy z nas tworzy poniekąd swój własny. Jedni ubierają się w zależności od tego, jaki mają nastrój inni z kolei są bardziej indywidualni. Każdy jednak styl ubioru jest wyrażeniem osobowości. Zastanawiałeś się kiedyś, co o tobie mówi twoje ubranie? Sprawdź poniżej.

Style ubioru. Te codzienne wyrażają naszą osobowość, charakter i nastrój. Często zależne od naszego sposobu bycia, a także nastroju konkretnego dnia. Zmieniają się w zależności od tego, w jakim jesteśmy wieku, a czasem także jaka panuje obecnie moda. Słynne powiedzenie "jak Cię widzą, tak Cię piszą" nie wzięło się z przypadku: ubiór, dopracowanie szczegółów i dobranie odpowiednich części garderoby potrafi pokazać innym, jaką jesteś osobą. Jaki masz styl ubioru? Co mówi o tobie twoje ubranie? 

Bez znaczenia, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, wybrany przez Ciebie sposób ubierania wpływa na Twój wizerunek. Określa wrażenie, które robisz, i sposób, w jaki traktują Cię inni. Ubrania mogą mieć wpływ na wszystko. Od wyniku meczu sportowego do tego, jak osoba przeprowadzająca z Tobą rozmowę kwalifikacyjną oceni Twoje umiejętności zawodowe.

Style ubioru. Co twój sposób ubierania mówi o tobie?

Styl oversize

Dominują w nim ciuchy luźne, obszerne. Noszą je osoby, które nie lubią się ograniczać. To wolne ptaki, które nie znoszą zakazów i presji. Sprawiają wrażenie, że są mało poważne i mają dystans do świata, jednak jak pojawia się kryzysowa sytuacja - wiedzą, co robić. Najprawdopodobniej przyczyna leży w dzieciństwie, surowym, pełnym rygorów lub przesadnej nadopiekuńczej miłości, która nie pozwalała im na poczucie swobody i wolności. Fani tego stylu niezależność stawiają na pierwszym miejscu. 

Styl młodzieżowy u dorosłych 

Styl młodzieżowy u dorosłych spotykany jest u mężczyzn i kobiet. To nic innego, jak próba zatrzymania lub powrotu do czasów szkolnych, nastoletnich. Osoby ubierające się w ten sposób uciekają poniekąd przed odpowiedzialnością i podejmowaniem trudnych życiowych decyzji. Ubranie w style młodzieżowym, grunge symbolizuje także bunt. Jest to wyraźny sygnał, że taka osoba nie chce być dojrzała.

Styl elegancki

Dominują tu garnitury, kostiumy, kombinezony i garsonki. Osoba ubierająca się na co dzień uniformowo, jest wbrew pozorom bardzo zamknięta i ma lekko zaniżoną samoocenę. Prezentując ten rodzaj stylu ubioru, dodaje sobie odwagi. To osoby wrażliwe, próbujące schować się w zapiętej po samą szyję eleganckiej stylizacji. Nie lubią mówić osobie i swoich intymnych sprawach. Poruszanie tematów osobistych może wywołuje w nich zdenerwowanie. Wybierają towarzystwo, które jest do niego podobne i zachowuje się według ściśle określonych zasad. To osoby uporządkowane, szanujące zwierzchnie władze oraz preferujące wszelkie możliwe struktury, bo tylko one dają im poczucie bezpieczeństwa. Nieprzypadkowo pewne instytucje ubierają swoich pracowników w mundury, zapewniają one dyscyplinę i porządek.

Styl męski

U mężczyzn oczywiście nie wzbudza kontrowersji. Pojawia się on też jednak u kobiet. Kobiety ubierające się w stylu męskim są odważne, niezależne i dominujące. Nie przywiązują również zbytniej wagi do tego, jak postrzegają je inne osoby. Gardzą poniekąd strojeniem się i upiększaniem na każdym kroku. Męski styl wyraża zatem w pewien sposób bunt przeciwko postrzeganiu płci w jednoznaczny sposób.

Styl retro 

Trochę retro i vintage. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety ubierające się w takim stylu to niepoprawne romantyczne dusze. Najlepiej odnaleźli by się w dawnej epoce. Wracają do tego co było i czerpią inspirację ze starych rzeczy, nadając im nowy i niepowtarzalny charakter. Mają artystyczne dusze, lubią podróżować i rozmyślać o przeszłości. To osoby bardzo kreatywne, myślące nieszablonowo. 

Styl erotyczny

Pojawiają się tutaj bardzo obcisłe i wyzywające ubrania. Osoby ubierające się tak w życiu codziennym mają bardzo niskie poczuciu własnej wartości. Wystawiając i eksponując nadmiernie swoje ciało, podświadomie uważa, że jest to jedyne piękno, które posiada i dzięki któremu może zwrócić na siebie uwagę. Ubiór taki nie jest wbrew pozorom próbą uwiedzenia, lecz krzykiem rozpaczy niekochanej samotnej istoty, która nie noże odnaleźć w swoim życiu miłość. Dla wielu mężczyzn taka odzież jest sygnałem łatwej seksualnej zdobyczy na jeden wieczór.

Styl klasyczny 

Neutralny, pozwalający na szaleństwo w dobieraniu dodatków. Takie ubrania zwykle wybierają osoby, które uwielbiają proste rozwiązania, lubią dobrze wyglądać, ale nie przepadają za spędzaniem długich godzin przed lustrem. Przez innych odbierane jako osoby solidne i spokojne. To minimaliści mające duża klasę. Sprawiają wrażenie ułożonych i zadaniowych, dlatego też inni z chęcią powierzają im zadania wymagające precyzji i terminowości.  

Raport z Anteny 20.05