PROM zamiast Studniówki 2021: w Polsce odbędą się bale? Ten pomysł uratowałby maturzystów!

2021-01-05 11:14 a.d.
Studniówki 2021: w Polsce odbędą się bale? Ten pomysł uratowałby maturzystów!
Autor: Canva.com Studniówki 2021: w Polsce odbędą się bale? Ten pomysł uratowałby maturzystów!

Studniówki 2021: w Polsce odbędą się bale? Ten pomysł uratowałby maturzystów! PROM to impreza, która odbywa się w USA, a wszyscy znamy jej przebieg dzięki filmom i serialom. W Polsce maturzyści tradycyjnie brali udział w Studniówkach, czyli balach, które organizuje się na 100 dni przed egzaminem maturalnym. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała im jednak plany.

PROM zamiast Studniówki 2021: w Polsce odbędą się bale? Ten pomysł uratowałby maturzystów! Studniówki 2021 nie odbędą się w styczniu. W tym roku maturzyście nie mogą cieszyć się zabawą, pięknymi strojami i wspólnym odliczaniem do egzaminu. Niestety, epidemia koronawirusa nie tylko pokrzyżowała wielu z nas plany, lecz również sprawiła, że marzenia niektórych legły całkiem w gruzach. Nie będzie sukni, makijażu, obcasów... A może? Czy bal maturalny można czymś zastąpić? Istnieje rozwiązanie, które mogłoby zadowolić uczniów szkół średnich. Chodzi o zorganizowanie balów w innym terminie - na zakończenie szkoły. Taki zwyczaj przyjął się w wielu krajach, a szczególnie dobrze znany jest w USA. Dyrektorzy szkół musieliby jednak podjąć bardzo odważne decyzje. Najprawdopodobniej do czerwca 2021 wiele restrykcji nie będzie już obowiązywało. Być może bale odbywałyby się w limicie gości, a to oznaczałoby, że udział braliby tylko uczniowie danej szkoły, bez osób towarzyszących. Samo rozwiązanie wydaje się jednak zadowalać wszystkich!

PROM - co to takiego? Czym różni się od studniówki?

PROM tłumaczyć należy dosłownie jako: taniec na promenadzie. Potocznie nazywany balem. Prom to zabawa taneczna dla uczniów szkół średnich w Stanach Zjednoczonych. Odbywa się pod koniec roku szkolnego i uczestniczyć mogą w niej wszyscy uczniowie, a nie tylko maturzyści. Przyjęte jest, że bogaci nastolatkowie wybierają się na bal limuzyną, a dziewczęta otrzymują od partnerów bukieciki na rękę. Każdy bal ma również motyw przewodni.

Studniówka 2021 - król i królowa balu

Podczas amerykańskiego Prom wybiera się również króla i królową balu. Czy ten pomysł sprawdziłby się na naszych studniówkach? Już teraz wiele szkół inspiruje ten pomysł i chętnie z niego korzystają. Czy przyjmie się na stałe? To wydaje się prawdopodobne!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze